wtorek, 23 kwietnia, 2024
AktualnościRozrywkaWydarzenia

Finał WOŚP w Sanoku. Będzie się działo!

W Sanoku trwają przygotowania do 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w ubiegłym roku w mieście działają dwa sztaby – Sanocki i Bieszczadzki. Oba będą zbierać pieniądze, Bieszczadzki dodatkowo szykuje kilka dni WOŚP-owych imprez i wielki finał na sanockim rynku.

Chcielibyśmy, aby tegoroczny finał WOŚP w Sanoku był wyjątkowy. Oprócz zbiórki pieniędzy i świetnej zabawy, bardzo zależy nam także na zintegrowaniu wokół tej szlachetnej idei jak największej liczby ludzi z różnych środowisk. Zaprosiliśmy do współpracy sanockie szkoły, placówki kultury, lokalnych artystów, sportowców, samorządowców i polityków, a także m.in. mieszkańców Domu Inwalidy Bezdomnego w Sanoku, którzy przygotowują dla nas gipsowe anioły na licytacje – mówią organizatorzy.

Finał WOŚP odbędzie się 14 stycznia. Tego dnia na sanockim rynku odbędzie się koncert zespołów rock’owych. Zagra m.in. Utopia (Krosno), 0% Normy (Rzeszów) i Hurrockaine (Katowice). Gwiazdę Sztab ogłosi w tym tygodniu. Nie zabraknie także tradycyjnego „światełka do nieba”, czyli pokazu sztucznych ogni.
W planie są też imprezy i pokazy sportowe, koncerty klubowe i różne inne wydarzenia kulturalne, a w tym m.in. bal przebierańców dla dzieci, dancing dla seniorów, maraton zumby, bieg „Policz się z cukrzycą…” i wiele, wiele innych, o których organizatorzy będą na bieżąco informować na Facebook’u na stronie “Bieszczadzki Sztab WOŚP”.
W tym roku Orkiestra zbiera pieniądze dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków. Fundacja planuje doposażyć oddziały neonatologiczne w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci.
W ubiegłym roku dwa sztaby działające w Sanoku zebrały łącznie ponad sto tysięcy złotych.

Hurrockaine_Live

Foto: Archiwum Zespołu Hurrockaine

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x