czwartek, 13 czerwca, 2024
AktualnościWydarzenia

25. Finał WOŚP w Sanoku [PROGRAM]

Choć zima w pełni, to jednak trwa już wielkie odliczanie do tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 15 stycznia Orkiestra Jurka Owsiaka już po raz 25 połączy całą Polskę. Po dwóch latach przerwy, finał z koncertami i światełkiem do nieba odbędzie się także w Sanoku. W tym roku Orkiestra po raz kolejny będzie zbierać pieniądze dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki seniorom. Sanocki finał to dwa dni imprez sportowo-kulturalnych. – Tak ułożyliśmy program, aby osoby w każdym wieku mogły bawić się razem z nami. Dla najmłodszych mamy turniej piłki nożnej i bal przebierańców, dla miłośników sportu i aktywnego wypoczynku mecz hokeja, ślizgawkę, maraton zumby i aqua aerobic, a dla amatorów muzyki, dwa koncerty – sobotni w rytmach reggae w klubie Jack’s House i finałowy w niedzielę, który odbędzie się na sanockim rynku – mówią członkowie Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP. Publiczność rozgrzewać będą podkarpackie kapele rockowe, a na finał uczestnicy będą się bawić przy kultowych przebojach legendarnej grupy Dżem. UWAGA! Organizatorzy planują dla uczestników finału 15 stycznia gratisowe przejazdy autobusem na trasie Brzozów – Sanok.

wosp_615

Jeśli pozwoli na to aura, finałową imprezę otworzą motocykliści, którzy punktualnie o godzinie 14. kolumną wjadą na sanocką starówkę. Także od godz. 14 na rynku będzie można przejechać się quadem i nauczyć pierwszej pomocy. Do godziny 17. studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w specjalnym ratowniczym miasteczku na dwóch fantomach (dziecięcym i dla dorosłych) będą uczyli zasad udzielania pierwszej pomocy. Nie zabraknie także licytacji, w tym wycieczki do Brukseli ufundowanej przez europosłankę Elżbietę Łukacijewską oraz wycieczki do Warszawy i zwiedzania Sejmu, ufundowanej przez posła Piotra Uruskiego, a także prac lokalnych artystów. Finałową imprezę poprowadzą: Elżbieta Mazur, reporterka Tok FM oraz Artur Rudnicki, były dziennikarz Radio Bieszczady.

wosp2_615

PROGRAM:
Sobota (14 stycznia)
godzina 10.00 – aqua aerobic na sanockim basenie poprowadzi Magda Ćwikła. Ilość miejsc ograniczona do 20. Zapisy w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Szczegóły wkrótce.
godzina 16.00 – mecz hokejowy Niedźwiedzie Sanok – Koguty Sanok
godzina 18.30 – WOŚP-owa ślizgawka w Arenie Sanok
godzina 19.00 – Rockowe światełko do nieba – koncert w klubie Jack’s House, zagra dla Was formacja Cztery Kilo Obywatela
Niedziela (15 stycznia)
godzina 10.00 – Festiwal piłkarski dla dzieci – Hala sportowa przy I LO w Sanoku
godzina 14.00 – Bal przebierańców dla dzieci w Klubie Górnika organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku
godzina 14.00 – początek Finału WOŚP na sanockim rynku. W programie m.in. koncerty, licytacje, przejażdżki quadami, pokaz sztucznych ogni.
RYNEK:
godz. 14.00 – “Change For Better” (Zespół Szkół nr 1 Sanok)
godz. 15.00 – Karolina Gefert, uczestniczka show „The Voice of Poland”
godz. 16.00 – Ahankara (Sanok)
godz. 17.00 – Biegun Zachodni (Rzeszów)
godz. 18.00 – Yellow Horse (Strzyżów)
godz. 19.00 – Blant (Łańcut)
godz. 20.00 – światełko do nieba – pokaz sztucznych ogni
godz. 20.45 – Maciej Lipina i aktorzy Teatru Śląskiego i projekcie „Skazany na bluesa” zagrają dla Was największe przeboje legendarnej grupy Dżem.

Szczegóły imprez organizowanych w ramach 25 Finału Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP wkrótce na portalu isanok.pl oraz RBR.INFO.pl.