czwartek, 18 kwietnia, 2024
AktualnościRozrywkaWydarzenia

Filozofia gór według prof. Romana Kuźniara

Hotel-Restauracja JAŚ WĘDROWNICZEK w Rymanowie zaprasza na wyjątkowe spotkanie w ramach cyklu „Wielkie Wyprawy”. Tym razem gościem spotkania będzie prof. Roman Kuźniar. Polski politolog, profesor nauk humanistycznych, profesor zwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego, dyplomata, w latach 1990-2005 w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, w latach 2005–2007 dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, od 2010 do 2015 doradca prezydenta RP ds. międzynarodowych. Pochodzi z Krosna, choć większą część życia spędził w Warszawie.
Komandor i organizator Rajdu Śladami Dwóch Kardynałów Ks. Stefana kard. Wyszyńskiego i Ks. Karola kard. Wojtyły – VIII edycja rajdu już w sierpniu tego roku.
„Z Krosna do Warszawy i z Warszawy do Pastwisk” – to jeden z nagłówków wywiadu z prof. Kuźniarem dla „Biznes i Styl”, który przybliża nam osobę naszego gościa oraz jego podejście do życia.
„Wieś Pastwiska u podnóża Wzgórz Rymanowskich i Pogórza Bukowskiego w dolinie Wisłoka. Tutaj pod lasem swój dom ma prof. Roman Kuźniar, były doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego, dyplomata, zapalony wędrowiec, traper, ale przede wszystkim krośnieński i podkarpacki swojak.” –
cały wywiad na: http://www.biznesistyl.pl/ludzie/sylwetki/1030_swiat-pro-kuzniara-w-dolinie-wisloka.html

Zapraszamy na spotkanie z prof. Romanem Kuźniarem, którego wielką pasją są góry, od tych w Beskidzie Niskiem, po szczyty stanowiące wyzwanie dla każdego alpinisty. Nasz gość opowie o „górach w swoim życiu”, o tych które zdobył, które zdobywa i o tych, które jeszcze przed nim są do zdobycia.
Górskie wyprawy są prawdziwym wyzwaniem, często przynoszą dramatyczne chwile i one też były udziałem naszego gościa. Jak te, które zdarzyły się w 2011 roku, podczas wspinaczki na Elbrus.

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/prezydencki-doradca-odmrozilem-palce-ale-przezylem/dsvt7td

WIELKIE WYPRAWY 6.02.2018 (wtorek) – godz. 18.30 FILOZOFIA GÓR – według prof. ROMANA KUŹNIARA
WSTĘP: Dorośli: 10 zł/osoba
Dzieci i młodzież szkolna – gratis!
ZAPRASZAMY.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x