piątek, 5 czerwca, 2026
AktualnościBRZOZÓWRozrywkaWydarzenia

Filip Krauz z Brzozowa zagrał z gwiazdami w Opolu. W „Debiutach” wystąpiła także Ola Kędra

Tegoroczny 63. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu przyniósł wiele emocji i muzycznych odkryć. Wśród artystów, którzy zaznaczyli swoją obecność na jednej z najważniejszych scen muzycznych w Polsce, znalazł się Filip Krauz – trębacz pochodzący z Brzozowa i członek zespołu Backstage Brassband.

Muzyk wystąpił aż podczas trzech koncertów festiwalowych, współtworząc oprawę muzyczną występów takich artystów jak Kamil Bednarek, zespół 21 Gram czy Sargis. Dla młodego instrumentalisty był to kolejny ważny krok w rozwijającej się karierze.

Filip Krauz jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Na co dzień współpracuje z wieloma uznanymi artystami polskiej sceny muzycznej. W ostatnich miesiącach brał udział m.in. w trasie „Jazz Christmas” Kuby Badacha, cenionego wokalisty i kompozytora.

Coraz większą rozpoznawalność zdobywa również formacja Backstage Brassband, której członkiem jest Filip. Zespół pojawił się w tegorocznej edycji programu „Mam Talent!”, gdzie zachwycił jurorów i publiczność, zdobywając komplet czterech głosów na „tak”. Program od lat pozostaje miejscem narodzin wielu muzycznych karier – swoją drogę rozpoczynał tam m.in. Kamil Bednarek.

Silny akcent podczas opolskiego festiwalu miała również Ola Kędra, która wystąpiła w koncercie „Debiuty”. Młoda wokalistka znalazła się w gronie artystów wybranych do prestiżowego konkursu prezentującego nowe talenty polskiej muzyki.

Tegoroczne Opole po raz kolejny udowodniło, że muzyczne talenty z Podkarpacia mają ogromny potencjał i coraz częściej pojawiają się w najważniejszych wydarzeniach muzycznych w kraju.

Postaw kawę dla rbr.info.pl na buycoffee.to

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x