sobota, 22 czerwca, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

Ferie z Fundacją Pomocy Dzieciom

Czas tegorocznych ferii nie obfitował w zaspy śnieżne i dzieci nie miały gdzie spożytkować swojej energii. Z inicjatywą rozwiązania tego problemu wyszła Fundacja Pomocy Dzieciom, która zorganizowała niesamowite, w pełni darmowe warsztaty, gdzie wszyscy mogli rozwijać swoje zainteresowania oraz nauczyć się czegoś nowego. Przez całe dwa tygodnie, pod czujnym okiem opiekunów oraz wolontariuszy, zostały zrealizowane różne bloki tematyczne, na które mogli zapisać się wszyscy zainteresowani.

Kreatywne zajęcia plastyczne, które przygotowała Anna Brodzicka-Woźniak (Handmade by Ann) zachwyciły wszystkich uczestników. Dzieci miały do dyspozycji szeroki asortyment przyborów potrzebnych do wykonania przepięknych ozdób, niekonwencjonalnych kartek dla ukochanych dziadków czy nawet przedstawienia własnej, fantastycznej wizji na plastrach drzewa. Na zajęciach jedynym ograniczeniem Dzieci była ich własna wyobraźnia, która – jak wiadomo – jest nieskończona.

Kolejnymi zajęciami wpisującymi się w harmonogram działań były warsztaty wokalne, prowadzone przez Dianę Dereniowską-Wójcik ze Studia Śpiewu Flow. Dzieci nauczyły się jak panować nad własnym oddechem, jak powinna pracować przepona podczas śpiewu. Dowiedziały się jakich technik należy używać aby przygotować własny głos, do tego, aby jak najlepiej wypadł na scenie. Nauczyły się panować nad dwoma tekstami piosenek, wiedząc gdzie i kiedy powinny złapać oddech, w których miejscach zejść z tonu lub gdzie wykrzyczeć poszczególne frazy.

Zainteresowaniem również cieszyły się zajęcia prowadzone przez Kamila Misiurka, który jest głównodowodzącym projektem „EduMars” – czyli podróżą z Polski na Marsa, a dokładniej – z Brzozowa na Marsa. Dzieci zostały pozytywnie zarażone naukami ścisłymi, mogły poznać tajniki kosmosu i zrozumieć różne techniki inżynieryjne wykorzystywane w jego badaniach.

Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak nieustannie próbuje tworzyć dla Dzieci przestrzeń kreatywnego rozwoju. Pomimo, że ferie się już skończyły podejmowane są kolejne działania, mające na celu wsparcie najmłodszych oraz młodzieży w dążeniu do ich wyznaczonego celu. Zachęcamy do regularnego odwiedzania strony internetowej oraz strony na Facebooku, aby nie pominąć żadnego wydarzenia przygotowanego przez fundację. Zachęcamy również do wspierania takich działań oddając 1,5 % na pomoc wszystkim podopiecznym fundacji oraz prowadzeniu darmowych warsztatów: numer KRS 0000117587.

Tekst: Aleksandra Gut
Zdjęcia: Kacper Rzedzicki

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x