niedziela, 25 lutego, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

Fałszywy wolontariusz usłyszał zarzuty

Brzozowscy policjanci zatrzymali 77-latka podejrzanego o oszustwo. Mężczyzna zbierał pieniądze na rzecz organizacji pożytku publicznego, w której nie pracował. Wyłudzał datki przy jednym ze sklepów. Mieszkaniec powiatu krośnieńskiego usłyszał już zarzut oszustwa. Za to przestępstwo grozi mu teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

11 sierpnia br. około godz. 10 policjanci wydziału patrolowo – interwencyjnego zauważyli mężczyznę zbierającego pieniądze do puszki przy jednym ze sklepów na terenie powiatu brzozowskiego. Z ustaleń wynika, że mężczyzna zaczepiał klientów sklepu i wyłudzał od nich pieniądze, podając się za wolontariusza organizacji charytatywnej. Ustalono, że  77-latek od roku, nie jest już wolontariuszem danej organizacji, a identyfikator, który posiadał wcześniej, został przez niego skopiowany.

Funkcjonariusze zatrzymali 77-latka podejrzanego o oszustwo. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut. Sprawa ma charakter rozwojowy. Zbiórki pieniędzy, których dokonywał mężczyzna, były nielegalne.

Osoby, które wpłacały pieniądze na rzecz danej zbiórki proszone są o zgłoszenie się do Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie celem odzyskania swoich datków.

Ostrzegamy przed oszustami, którzy stosują różne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Sprawdzajmy i weryfikujmy organizację na którą chcemy wpłacić pieniądze i nie dajmy się oszukać.

 

Źródło: KPP Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x