czwartek, 18 kwietnia, 2024
AktualnościPolitykaWydarzenia

Europoseł podjął uczniów w Belgii [FOTO]

Laureaci konkursu wiedzy o Unii Europejskiej zwiedzili Belgię. Na zaproszenie europosła Tomasza Poręby – Natalia Pytlak i Adrian Jonarski, laureaci konkursu o UE w Dydni, przyjechali na wycieczkę do Belgii. Laureaci odwiedzili Parlament Europejski, gdzie zapoznawali się z pracą i funkcjonowaniem instytucji unijnych. Podczas spotkania z europosłem Porębą dowiedzieli się także więcej na temat działalności parlamentarzystów. W ramach wycieczki laureaci zwiedzili najważniejsze miejsca Brukseli, m.in. Starówkę i Atomium. Udali się także do Antwerpii.  – Bardzo się cieszę, że laureaci konkursu wiedzy o UE przyjechali do serca Wspólnoty. Właśnie w Brukseli zapadają kluczowe decyzje dla Polski i myślę, że możliwość zobaczenia tego miejsca z bliska stanowi cenne doświadczeniemówił Poręba. – To dobrze, że młodzi ludzie biorą udział w konkursach dotyczących funkcjonowania Unii Europejskiej. To ważne, by wiedzieć, jak działa Wspólnota, gdyż dzięki temu można skuteczniej zabiegać o polskie interesy dodał europoseł PiS.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Cieszę, że w nagrodę w konkursie wiedzy o UE mogłem zwiedzić stolicę Zjednoczonej Europy i zobaczyć miejsce, gdzie zapadają decyzje, które wpływają na nasze codzienne życie – Parlament Europejski. Bardzo duże wrażenie wywarły na mnie zwiedzone miasta i ich zabytki. Jestem ogromnie wdzięczny, że mogłem wziąć udział w tej wycieczce i zobaczyć tak piękne miasta
– skomentował wyjazd Adrian Jonarski.

Katarzyna Ochman-Kamińska


W dniu 9 czerwca 2015 r. odbył się w Zespole Szkół w Dydni konkurs wiedzy o Unii Europejskiej (etap II i finał) pod patronatem posła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Poręby. Konkurs był skierowany do uczniów klas trzecich gimnazjów z powiatu brzozowskiego. Pierwszy etap – eliminacje szkolne odbył się jeszcze w kwietniu. Każda szkoła gimnazjalna z powiatu brzozowskiego miała prawo wziąć udział w zmaganiach a zwycięzca do udziału w II etapie. W sumie do II etapu zakwalifikowało się 18 uczniów klas trzecich gimnazjów, zwycięzców eliminacji szkolnych. Niestety zabrakło uczniów z dwóch gmin naszego powiatu (Domaradza i Jasienicy Rosielnej).
Dyrektor Zespołu Szkół w Dydni Iwona Pocałuń powitała zebranych na świetlicy szkolnej uczestników konkursu oraz zaproszonych gości i organizatorów m.in.: Stanisława Pałysa – Zastępcę Wójta Gminy Dydnia, Tomasza Lutaka – Dyrektora Biura Posła do Parlamentu Europejskiego Pana Tomasza Poręby, Mateusza Lechwara – Dyrektora Biura Poselskiego Pana Bogdana Rzońcy, Ewę Miciak – Kierownika Biura Poselsko-Senatorskiego w Brzozowie, Krzysztofa Maziarza – pomysłodawcę konkursu. Drugi etap polegał na rozwiązaniu testu wiedzy o UE. Do III etapu awansowało 6 uczestników. Część finałowa polegała na udzieleniu jak najlepszej ustnej odpowiedzi na to samo pytanie:
– Jakie zmiany można dostrzec w swojej okolicy (miejscowości, gminie, powiecie) od czasu wstąpienia do UE?
Komisja Konkursu po części ustnej (III etapie finałowym) ustaliła następującą kolejność miejsc:

1. Szymon Curzydło – Gimnazjum Dydnia
2. Natalia Pytlak – Gimnazjum Grabownica Starzeńska
3.Adrian Jonarski – Gimnazjum Górki

Te osoby otrzymały symboliczne bilety na wycieczkę do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Zbigniew Kowalczyk

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x