piątek, 14 czerwca, 2024
AktualnościWydarzenia

Dzień Kobiet w MDK. Okaż solidarność z ofiarami przemocy domowej

8. marca, czyli w Dniu Kobiet w Młodzieżowym Domu Kultury w Sanoku odbędzie się kiermasz obrazów i rękodzieła lokalnych artystów, z którego dochód zostanie przekazany na rzecz podopiecznych Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia SOS Lesko.

– Zbiórka prac, jakie trafią na kiermasz nadal trwa. Pomóc może w zasadzie każdy, kto ma ochotę podarować coś na sprzedaż. Prace można do piątku przynosić do Młodzieżowego Domu Kultury w Sanoku, który mieści się przy ulicy Plac św. Michała 6 w godzinach od 9 do 15 – zachęca Martyna Sokołowska, jedna z organizatorek wydarzenia.

Swoje prace przekazali już lokalni artyści zrzeszeni m.in. w Grupie Artystów Galeria Rynek i Domu Kultury Puchatek w Sanoku oraz uczestnicy warsztatów Centrum Integracji Społecznej w Olszanicy.

Dodatkowo przez cały czas trwania kiermaszu w MDK będzie funkcjonowało stoisko Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia SOS Lesko. Na miejscu będzie można uzyskać informacje o ofercie ośrodka oraz bezpłatnej pomocy psychologicznej i prawnej jaką można w nim uzyskać.

– Wybór daty kiermaszu nie jest przypadkowy. Chcemy w ten sposób okazać solidarność z ofiarami przemocy domowej, wskazać, gdzie mogą szukać fachowej i bezpłatnej pomocy, a przy okazji wesprzeć i pokazać, że choć nie zawsze jest łatwo, na pewno warto zrobić ten pierwszy krok i powalczyć o siebie i swoich bliskich – dodaje Martyna Sokołowska.

Niedziela 8 marca
Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku
Start o godzinie 11.

foto: Martyna Sokołowska

przemoc

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
młodzieżowy dom kultury powinien się zajmować kulturą !
młodzieżowy dom kultury powinien się zajmować kulturą !
4 lat temu

do ofiar przemocy są powołane odpowiednie organy państwa, które za to biorą WYNAGRODZENIA ! wy się zajmijcie organizowaniem zajęć dla dzieci i młodzieży, żeby im wypełnić wolny czas – to NIE BĘDZIE WTEDY PRZEMOCY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x