wtorek, 23 kwietnia, 2024
AktualnościRozrywkaWydarzenia

Dzień Babci i Dziadka w Zespole Szkół w Górkach [FILM, FOTO]

Styczeń jest miesiącem zimowym, pełnym mroźnych dni, a w tym roku dodatkowo bardzo zaśnieżonych. Zdarzają się jednak też takie, kiedy mróz i śnieg nie ma znaczenia. Dni, kiedy każdemu robi się cieplej w sercu. To święto naszych Babć i Dziadków, które w Zespole Szkół w Górkach stało się tradycją na stałe wpisaną w harmonogram uroczystości szkolnych.

Babci i dziadka, przyznać to trzeba, każdemu dziecku w życiu potrzeba.
Znana to para, bardzo kochana. Przez wszystkie dzieci jest szanowana.
No, a gdyby ich nie było, dzieciom trudno by się żyło.
Babcia i dziadek wciąż o nas dbają. Tak jak rodzice bardzo kochają.
Dają nam w życiu wiele radości. Nigdy nie szczędzą dla nas czułości.

W bardzo zimową, zasypaną śniegiem sobotę 14.01.2017 r., w progi naszej szkoły zawitali wspaniali dziadkowie i kochane babcie naszych najmłodszych uczniów. Dyrektor Aleksandra Lubecka przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami, złożyła życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom oraz przedstawiła kilka wesołych anegdot. Następnie mali aktorzy z klas 0-III zaprezentowali jasełka, które z bardzo dużym zapałem przygotowali wspólnie ze swoimi wychowawcami: S. Szałajko, R. Florek, T. Kowalczyk-Bieńczak, E. Biegą, B. Gołąb. W teksty scenariusza wplatały się profesjonalnie wykonane kolędy i pastorałki wyśpiewane przez chór szkolny pod kierunkiem M. Tymkiewicza. Szkolny zespół taneczny prowadzony przez E. Biegę i S. Szałajko zaprezentował „Taniec śnieżynek” .

Na koniec uroczystości wnuczki i wnukowie wyrecytowali piękne wierszyki i wzruszające życzenia dla swoich babć i dziadków oraz wręczyli im własnoręcznie wykonane laurki. Święto nie odbyłoby się bez pomocy rodziców, którzy przygotowali dla wszystkich słodki poczęstunek, piękne stroje i rekwizyty dla aktorów oraz pomagali wychowawcom w organizacji całej uroczystości. Serdecznie im za to dziękujemy. Był to niezwykły dzień zarówno dla dzieci, wychowawców jak i zaproszonych gości.
Elżbieta Biega
Sylwia Szałajko

fot. Jacek Oleniacz