środa, 29 maja, 2024
AktualnościBRZOZÓWRozrywkaWydarzenia

Dydnia. Nagroda dla Dawida Siwieckiego

W dniu 28 grudnia 2020 r. podczas sesji Rady Gminy Dydnia wręczono nagrodę za osiągnięcia artystyczne Dawidowi Siwieckiemu, zwycięzcy międzynarodowego konkursu muzyki klasycznej „Wirtuozi V4+ Talent Show 2020”, absolwentowi Szkoły Muzycznej I stopnia w Dydni.

Na uroczystej sesji, podczas wręczania nagrody Dawidowi towarzyszyli jego rodzice, dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Dydni Pani Elżbieta Przystasz oraz Pan Grzegorz Bednarczyk – nauczyciel akordeonu Dawida ze Szkoły Muzycznej w Dydni. Nagrodę Dawidowi przekazała Wójt Gminy Dydnia Alicja Pocałuń oraz Przewodniczący Rady Gminy Dydnia Piotr Szul. List gratulacyjny od władz samorządowych otrzymali również rodzice Dawida, natomiast Pani Dyrektor Elżbieta Przystasz oraz Pan Grzegorz Bednarczyk podziękowania za pracę na rzecz rozwijania artystycznych talentów pośród młodych mieszkańców Gminy Dydnia. Dawid oraz jego rodzice korzystając z okazji również złożyli serdeczne podziękowania nauczycielom, samorządowi oraz wszystkim osobom, które ich wspierały.

Dawid rozpoczął swoją muzyczną ścieżkę w wieku 7 lat w Szkole Muzycznej I stopnia w Dydni. Od początku jego nauczyciele dostrzegali w nim talent i potencjał. Dawid oswajał się z publicznością najpierw na szkolnych koncertach, później na konkursach regionalnych, a wreszcie ogólnopolskich i międzynarodowych. Dawid obecnie jest uczniem szkoły muzycznej II stopnia w Sanoku w klasie pana Andrzeja Smolika. Na swoim koncie ma już bardzo wiele międzynarodowych występów.

Zwycięstwo w programie Wirtuozi V4+ jest kolejnym sukcesem młodego muzyka i jednocześnie dużym krokiem w muzycznej karierze. Po zakończeniu programu laureaci odbędą szereg koncertów na europejskich scenach. To wielka szansa by pokazać swój talent szerokiej publiczności.

Źródło: gminadydnia.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x