piątek, 1 marca, 2024
AktualnościBRZOZÓWKROSNORYMANÓWSANOKWydarzenia

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy – dyżur eksperta ZUS

Rodzice mogą korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego do 28 marca – przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Przysługuje on m.in. w razie zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, przedszkola lub klubu dziecięcego.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje za okres, na jaki zostały zamknięte żłobki, kluby dziecięce, przedszkola, szkoły, placówki pobytu dziennego i inne placówki lub w związku z niemożnością sprawowania opieki przez nianie lub opiekunów dziennych z powodu COVID-19. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje również w razie ograniczonego otwarcia takich placówek.

Świadczenie to przeznaczone jest zarówno na opiekę nad dziećmi do 8 lat, jak i starszymi dziećmi z odpowiednim orzeczeniem o niepełnosprawności. Przysługuje ubezpieczonym rodzicom dzieci do 16 lat, które mają orzeczenie o niepełnosprawności; do 18 lat, które mają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności; i do 24 lat, które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

W związku z dużą liczbą pytań dot. dodatkowego zasiłku opiekuńczego serdecznie zapraszamy na telefoniczny dyżur ekspertów rzeszowskiego Oddziału ZUS – czwartek (25 marca) w godz. 10-11:30 pod nr tel. 17 858 61 85.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x