czwartek, 13 czerwca, 2024
Aktualności

Dodatkowe pieniądze na drogi lokalne

Województwo podkarpackie otrzymało prawie 31,5 mln zł na remonty dróg lokalnych. Środki pochodzą z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. O wsparciu  na inwestycje w drogi lokalne dla naszego województwa poinformowała na konferencji prasowej wojewoda podkarpacki Ewa Leniart

Program przewiduje udzielanie gminom i powiatom dotacji celowych z budżetu państwa na budowę, przebudowę lub remont dróg powiatowych i gminnych oraz co bardzo istotne możliwość dofinansowania obiektów mostowych (most, wiadukt, estakada, kładka). Dofinansowanie wyniesie od 60 do 80 procent.

Kluczową rolę w tym Programie będą pełnić Wojewodowie którzy odpowiadają za nabór i wybór wniosków do dofinansowania, zawieranie i realizację umów oraz rozliczanie środków z dotacji celowej. Program będzie realizowany w 2018 roku. Dofinansowanie z dotacji celowej budżetu państwa może dotyczyć tylko wydatków poniesionych w roku 2018. Realizacja zadania może zostać zakończona w roku 2019 z wkładu własnego wnioskodawcy.     

Na podst. inf. PUW Rzeszów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x