czwartek, 30 maja, 2024
AktualnościWydarzenia

Dodatek solidarnościowy – dyżur telefoniczny

W ramach działań antykryzysowych 21 czerwca br. weszły w życie przepisy, które wprowadzają nowe świadczenie – dodatek solidarnościowy. Jakie są warunki otrzymania dodatku, komu przysługuje, w jaki sposób można złożyć wniosek? Eksperci Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Jaśle wyjaśnią to podczas dyżuru telefonicznego.

O nowe świadczenie mogą wnioskować osoby, z którymi po 15 marca 2020 r. pracodawca rozwiązał umowę o pracę za wypowiedzeniem lub ich umowa o pracę na czas określony wygasła po tym terminie. Warunkiem otrzymania dodatku solidarnościowego jest też podleganie ubezpieczeniom społecznym z tytułu umowy o pracę przez łączny okres co najmniej 60 dni w 2020 r.

Świadczenie przysługuje również bezrobotnym już zarejestrowanym w urzędzie pracy.

Dodatek solidarnościowy wynosi 1400 zł miesięcznie i przysługuje od 1 czerwca do 31 sierpnia 2020 r.

Termin składania wniosków o dodatek solidarnościowy upływa 31 sierpnia 2020 r. Wniosek można złożyć wyłącznie elektronicznie przez portal Platforma Usług Elektronicznych ZUS (wniosek EDS).

Jeśli jesteś w tej grupie oraz interesuje cię, w jaki sposób możesz otrzymać dodatek solidarnościowy – to skorzystaj z dyżuru telefonicznego ekspertów z Oddziału ZUS w Jaśle.

Odpowiedzi na pytania i wątpliwości będzie można uzyskać 2 lipca 2020 r. w godz. od 10.00 do 12.00, pod numerem telefonu pod numerem telefonu 13 44 379 17, podczas dyżuru ekspertów ZUS z Oddziału w Jaśle.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy.

Wojciech Dyląg
regionalny rzecznik prasowy ZUS
w woj. podkarpackim

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x