czwartek, 18 kwietnia, 2024
AktualnościWydarzenia

Dni Ubezpieczonego

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysyła raz do roku, Informację o Stanie Konta Ubezpieczonego (IOSKU ). Listy są kierowane do wszystkich tych osób, które mają odprowadzoną przynajmniej jedną składkę na swoje konto ubezpieczonego w ZUS. Nie ma znaczenia, czy obecnie pracują, ważne, że w przeszłości została za nie odprowadzona choćby składka w wysokości 1 grosza.

Dlatego IOSKU jest głównym tematem Dni Ubezpieczonego. W 2018 roku organizujemy je w październiku. Dla wygody Państwa i Państwa pracowników proponujemy wizytę naszych ekspertów u Państwa. Podczas spotkania objaśnimy Ubezpieczonym wszystkie zapisy w IOSKU. Krok po kroku pokażemy, jak pracownik może sprawdzić, że są za niego opłacane składki. Powiemy, z jakich świadczeń skorzystają Ubezpieczeni dzięki poprawnym zapisom na koncie np. w razie choroby, urodzenia dziecka, wypadku przy pracy. Wyjaśnimy, kiedy środki z subkonta wypłacamy bliskim. Pokażemy też, jak sprawdzać stan swojego konta w ZUS przez internet. Wytłumaczymy, jak w przyszłości na podstawie danych na koncie i subkoncie obliczymy emeryturę. Zaprezentujemy kalkulator emerytalny, dzięki któremu każdy ubezpieczony może wyliczyć sobie prognozowaną wysokość emerytury. Opowiemy o korzyściach elektronicznych zwolnień lekarskich, zarówno dla Państwa pracowników, jak i dla Państwa. Wszystkim chętnym założymy profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS). Tematy, które chcemy zaprezentować są ważne dla teraźniejszości i przyszłości Państwa pracowników.

Przedsiębiorcy i instytucje zainteresowane wizytą przedstawicieli ZUS proszeni są o kontakt z koordynatorem „Dni Ubezpieczonego” pod numerem telefonu 13 443 74 65

Wojciech Dyląg
Regionalny Rzecznik
w województwie podkarpackim
Zakład Ubezpieczeń Społecznych

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x