poniedziałek, 17 czerwca, 2024
AktualnościReklamaWydarzenia

Dłonie pełne dobroci potrzebne od zaraz!

Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak poszukuje wolontariuszy do pomocy m.in. przy promocji powstającej Wioski Dziecięcej, a także przy pozyskiwaniu środków na swoją działalność i realizację akcji społecznych na rzecz potrzebujących dzieci. Działająca od 2002 roku Fundacja pomaga dzieciom pokrzywdzonym, głodnym i cierpiącym, jak również chorym i niepełnosprawnym. Podmiot wspiera także uzdolnioną młodzież. Od 2012 roku realizuje projekt budowy Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej, gdzie dom znajdą sieroty biologiczne i społeczne. Teraz zaprasza chętnych z całej Polski do włączenia się w wolontariat pod nazwą „Dłonie pełne dobroci”.
– Poszukujemy fundraiserów, grafików, fotografów, pedagogów, psychologów, tłumaczy. Młodych ludzi, studentów, bezrobotnych i pracujących. Wiek nie gra roli. Każdy kto chce do nas dołączyć może pracować w domu lub w terenie i poświecić nam tyle czasu, ile zechce – wyjaśnia Andrzej Bieńczak, prezes fundacji. Podmiot liczy na wsparcie osób gotowych na nowe wyzwania, a jednocześnie mających w sobie dużo dobroci i wrażliwości na los pokrzywdzonych, ubogich dzieci.
– Jestem księgową w Fundacji. Praca ta pozwala mi na ciągłe doskonalenie się i podnoszenie swoich umiejętności zawodowych. Stwarza możliwości rozwoju, zdobycia doświadczenia. Ponadto pomoc potrzebującym dzieciom dostarcza dużo satysfakcji i zadowolenia, że można zrobić coś dobrego dla innych – opowiada Dominika. Szczegółowe informacje dotyczące naboru znajdują się stronie internetowej Fundacji: www.fpd.org.pl

Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak działa od ponad 12 lat na terenie Podkarpacia, ale także w innych częściach kraju. Została założona w Brzozowie przez Bożenę i Andrzeja Bieńczak – właścicieli Firmy Eleo-Budmax, która jest stałym mecenasem i opiekunem Fundacji. Posiada ona status Organizacji Pożytku Publicznego. Fundacja pomaga w leczeniu i rehabilitacji dzieci chorych i niepełnosprawnych, pomaga ubogim oraz wielodzietnym rodzinom. Wspiera także naukę i rozwój uzdolnionej młodzieży. Co roku przygotowuje akcję pod hasłem Tydzień Solidarności z Ubogim Dzieckiem, a ponadto angażuje się w organizacje aukcji dzieł sztuki. Od czerwca 2012 realizuje budowę Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej dla sierot biologicznych i społecznych.