poniedziałek, 15 lipca, 2024
Aktualności

Dane przestępców seksualnych dostępne dla każdego

Od poniedziałku 1 stycznia dostępny jest w sieci rejestr przestępców seksualnych. Każdy może sprawdzić >>TUTAJ<<, czy w jego okolicy przebywa ktoś skazany za pedofilię. W rejestrze znajdują się nazwiska i dane blisko 800 najgroźniejszych gwałcicieli i pedofilów.
Rejestr składa się z dwóch części: ogólnodostępnej (tzw. rejestr publiczny) oraz ograniczonej (korzystać mogą z niej – po zalogowaniu – przedstawiciele organów sprawiedliwości i pracownicy instytucji zajmujących się opieką nad dziećmi).
W części ogólnodostępnej znalazły się imiona i nazwiska oraz fotografie 768 osób. To głównie pedofile, którzy dopuścili się gwałtów na dzieciach poniżej 15. roku życia, a także sprawcy gwałtów popełnionych ze szczególnym okrucieństwem. Do rejestru publicznego trafiać będą też dodatkowo recydywiści, czyli osoby, które popełnią przestępstwo seksualne dotyczące osoby poniżej 18 roku życia, a wcześniej były już skazane za podobne przestępstwo.Wśród osób umieszczonych w publicznej części rejestru znaleźć można także nazwiska osób z naszego województwa. Z tej części rejestru można korzystać bez konieczności logowania. Strona umożliwia wyszukiwanie danych po nazwisku albo nazwie miejscowości.
Druga część rejestru – z ograniczonym dostępem – zawiera 2614 nazwisk. Oprócz osób z rejestru ogólnodostępnego znaleźli się w nim sprawcy gwałtów popełnionych przed 1 października 2017 r. na osobach w wieku 15-18 lat, co do których to sprawców sądy nie orzekły o wyłączeniu ich z rejestru.

Rejestr przestępców seksualnych

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x