czwartek, 13 czerwca, 2024
AktualnościPolitykaWydarzenia

Czas na zmiany. Śmieci w górę!

Rada Miejska w Brzozowie na posiedzeniu nadzwyczajnym w dn. 20 bm podjęła uchwałę o wzroście opłaty za odbiór odpadów komunalnych. Od 1 października mieszkańcy gminy zapłacą 16 zł miesięcznie od osoby za odbiór odpadków segregowanych. W przypadku śmieci niesegregowanych opłata ta wyniesie 32 zł. Przypominamy, że jeszcze nieco ponad rok temu opłaty wynosiły 7,5 zł od śmieci segregowanych i 15 zł od niesegregowanych. Oznacza to, że zapowiadane szeroko zmiany nowych władz samorządowych w pierwszym rzędzie uderzają w kieszeń mieszkańców gminy. Łatwo obliczyć, że już niedługo opłata za wywóz śmieci segregowanych w przypadku przeciętnego gospodarstwa domowego (2 dziadków, 2 rodziców i 3 dzieci) przekroczy grubo kwotę 100 zł i wyniesie jeszcze w tym roku 110 zł miesięcznie. W przypadku śmieci niesegregowanych kwota ta wyniesie 220 zł za miesiąc. Decyzja ta to kolejny krok w stronę tak oczekiwanej przez mieszkańców reformy w funkcjonowaniu gminy Brzozów. Zastanawia też nieobecność burmistrza (zresztą nie po raz pierwszy) na sesji, podczas której podejmowane są ważne z punktu widzenia mieszkańców decyzje finansowe. Ciekawe, jak brzozowianie komentują uchwałę o podwyżce cen. Czekamy na wpisy.

red

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Poldek
4 lat temu

Dopadli władzy, i zawłaszczyli nasze portmonetki. A na 3Maja obiecali zrobić drogę, i nic się nie dzieje. Czysta grabierz w biały dzień. Diety podnoszą, a burmistrz nawet na zebranie nie łaskaw przyjść (bo przecież on używa slogany z czasów Gierkowskich) wygwizdali by go. A zapomniał że można go odwołać.
Pozdrawiam
Poldek N.

Ludzie słuchajcie
Ludzie słuchajcie
4 lat temu

Jeśli chodzi o podwyżkę śmieci w gminie Brzozów to jest to perfidna zmowa radnych i burmistrza w celu wyciągnięcia dodatkowych pieniędzy od mieszkańców i nie ma to nic wspólnego z jaką podwyżką ceny za śmiecie. Dowiedziałem się w Krośnie bo tam są wywożone śmiecie z powiatu brzozowskiego czy też sanockiego że stawkę za odbiór i wywóz śmieci ustala tylko i wyłącznie gmina tzn radni i burmistrz. Do tego powinien być rozpisany przetarg na wywóz śmieci a w Brzozowie go nie było lub był tylko dlaczego wygrała Gospodarka Komunalna w Brzozowie podległa burmistrzowi i taka droga. We wszystkich sąsiednich gminach zostały… Czytaj więcej »

2
0
Would love your thoughts, please comment.x