czwartek, 22 lutego, 2024
AktualnościSportWydarzenia

Ćwiczymy skoki przez przeszkody!

Podstawowym elementem odbywających się w ramach programu Erasmus +, w październiku br. polsko-ukraińskich warsztatów hippicznych „Edukacja, rehabilitacja, sport” są wizyty studyjne w ośrodkach jeździeckich Podkarpacia i Małopolski. Młodzież z obu państw ma okazję w praktyce zapoznać się ze specyfiką prowadzonych zajęć, zdobyć nową wiedzę i umiejętności w pracy z nowymi końmi. Tak właśnie jest w przypadku wizyt w Lalinie. Ośrodek Jeździecki Lalin powstał w 2004 r. i należy do wyróżniających się i uznanych w regionie placówek hipicznych. Posiada certyfikat PZJ. Czynnie funkcjonuje tu Klub Jeździecki Lalin, mający na celu szkolenie młodych adeptów jeździectwa w skokach przez przeszkody. I właśnie tej specjalności poświęcone były wizyty studyjne połączone z warsztatami. Poniżej publikujemy film oraz kilka fotografii z warsztatów.

 

 

Ośrodek Lalin (gmina Sanok) dysponuje krytą halą, dwoma placami zewnętrznymi do jazdy (w tym jeden z oświetleniem), krytą karuzelę i lonżownik oraz pastwiska dla koni. Łącznie dysponuje 3 stajniami: rekreacyjną, sportową i angielską. Do dyspozycji oddaje 9 koni klubowych (sportowych) oraz 7 koni rekreacyjnych. Prowadzi również pensjonat dla koni.

Realizatorem projektu „Warsztaty hipiczne. Edukacja, rehabilitacja, sport” jest Fundacja Rozwoju Społeczności Lokalnych „Inicjatywa” w Łężynach (Polska) w partnerstwie z Centrum Kultury i Rozwoju „Gorizont” w Połtawie (Ukraina).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Ćwiczymy skoki przez przeszkody! […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x