poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Aktualności

Chcieli wyłudzić pieniądze metodą “na policjanta”

Wczoraj na terenie powiatu brzozowskiego doszło do trzech prób oszustw metodą “na policjanta”. Na szczęście żadna z osób, która odebrała telefon od oszustki, nie dała się oszukać. Policja apeluje o ostrożność.

Wczoraj, brzozowscy policjanci zostali powiadomieni o trzech próbach oszustw metodą „na policjanta”. Z relacji osób zgłaszających wynikało, że zadzwonił do nich telefon. Dzwoniąca kobieta mówiła, że jest z policji. Informowała swoje potencjalne ofiary o tym, że ich syn miał wypadek i zabił kobietę, dlatego będą potrzebne pieniądze na odszkodowanie. Gdy osoby oznajmiały, że nie mają pieniędzy, kobieta nie prowadziła dalszej rozmowy i rozłączała się.

Funkcjonariusze ostrzegają przed tego rodzaju zagrożeniem. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast poinformować Policję. Nie przekazujmy osobom obcym swoich pieniędzy, bo może okazać się, że mamy do czynienia z oszustem. Bądźmy ostrożni i bardzo wyczuleni, bowiem zwykła ostrożność może uchronić nas przed utratą oszczędności.

Źródło: KPP Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x