środa, 6 grudnia, 2023
AktualnościWydarzenia

Chciał przekupić policjantów

100 złotych, które wręczył policjantom mieszkaniec gminy Brzozów, miało skłonić ich do odstąpienia od czynności służbowych. Łapówka miała uchronić mężczyznę przed konsekwencjami za popełnione wykroczenia. Teraz 56-latek dodatkowo odpowie za popełnione przestępstwo Grozi mu za to nawet do 10 lat więzienia.

Wczoraj około godz. 11 brzozowscy policjanci zostali wezwani na interwencję w rejon jednego ze sklepów w Jasienicy Rosielnej. Ze zgłoszenia wynikało, że na pobliskim parkingu ktoś porozsypywał przedmioty ceramiczne, co uniemożliwiało przejazd tą drogą. Na miejscu zgłaszający wskazał policjantom sklep, w którym przebywała osoba odpowiedzialna za to.

Mężczyzna siedzący na miejscu sprzedawcy w sposób arogancki i lekceważący odnosił się do funkcjonariuszy. Twierdził, że nie posiada przy sobie żadnego dokumentu tożsamości, co się okazało nieprawdą. Jego zachowanie jednoznacznie wskazywało na to, że jest pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Kiedy policjanci oświadczyli 56-latkowi, że za wykroczenia, których się dopuścił zostanie wobec niego skierowany wniosek do sądu, mężczyzna wyciągnął z kieszeni plik banknotów. Rzucając jednym z nich w stronę policjantów wypowiedział przy tym słowa świadczące o tym, by mundurowi odstąpili od dalszych czynności wykonywanych wobec niego.

Reakcja funkcjonariuszy była natychmiastowa, oznajmili 56-letniemu mieszkańcowi gminy Brzozów, że zostaje zatrzymany za wręczenie korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Zabezpieczyli pieniądze i przewieźli mężczyznę do komendy. Tam trafił do policyjnego aresztu.

Dzisiaj usłyszał zarzut wręczenia korzyści majątkowej – za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP BrzozówŹródło: KPP Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x