wtorek, 27 lutego, 2024
AktualnościBRZOZÓWKROSNORYMANÓWSANOKWydarzenia

Chcesz zrobić szybki test antygenowy w aptece? Najbliższy punkt jest w Tarnowie

Chętni, którzy chcą wykonać szybki test antygenowy mogą to zrobić bezpłatnie od 27 stycznia w aptece. W chwili obecnej taki test można wykonać tylko w 64 aptekach w całej Polsce.

Obecnie test można wykonać jedynie w aptekach, które biorą udział w programie. Apteki takie muszą spełnić odpowiednie warunki lokalowe i mieć przeszkolony personel. Apteka, wykonująca testy antygenowe powinna być wyposażona m.in. w stolik zabiegowy, zestaw do wykonywania opatrunków, pakiety odkażające, środki ochrony indywidualnej (fartuchy, maseczki, rękawiczki), umywalkę z ciepłą i zimną wodą, a w przypadku braku możliwości jej instalacji – umywalkę mobilną, dozownik z mydłem w płynie i ze środkiem dezynfekcyjnym, pojemnik z ręcznikami jednorazowego użycia i pojemnik na zużyte ręczniki, termometr bezdotykowy do mierzenia pacjentowi temperatury przed wykonaniem testu, sprzęt komputerowego z dostępem do internetu i drukarką, miejsca pozwalającego na pozostawienie odzieży wierzchniej pacjenta poddającego się testowaniu, pojemników na zakaźne materiały medyczne.

Pacjent otrzymuje wynik testu na miejscu, ale również jest on widoczny w Internetowym Koncie Pacjenta i w aplikacji mojeIKP. Co ważne, ich wyniki zostaną odnotowany w systemie, który monitoruje sytuację epidemiologiczną. Gdy wynik będzie dodatni, pacjent pozostaje w izolacji i skontaktuje się z nim sanepid.

Po teście pacjent otrzymuje, ważny 48 godzin, Unijny Certyfikat COVID.

Póki co najbliższa nam apteka, która wykonuje testy antygenowe jest w Tarnowie czyli ok. 100 km od Brzozowa. Testów nie zrobimy w żadnej aptece na Podkarpaciu.

Mapę z aktualnymi punktami, gdzie można wykonać bezpłatny test antygenowy znajdziecie >>TUTAJ<<

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x