czwartek, 29 lutego, 2024
AktualnościKROSNOWydarzenia

„Ceramika w rękach dzieci” wystawa prac dzieci z niepełnosprawnościami

Zapraszamy do udziału w wystawie „Ceramika w rękach dzieci”. Wystawa ta jest prezentem – nagrodą – dla dzieci za ich wytrwałość i udział w zajęciach oraz dla ich rodziców i najbliższych. Gorąco zachęcamy miłośników sztuki, twórczych form spędzenia czasu i ceramiki do udziału w spotkaniu z autorami prac. Blisko sto małych arcydzieł autorstwa blisko 40 dzieci czeka na zobaczenie i docenienie. Spotkanie autorskie odbędzie się 26 maja 2023 o godzinie 18.00 w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Galerii Pomarańczowej.

Autorami prac są dzieci w wieku od 3 do 11 lat – uczestnicy zajęć, podczas których główna uwaga skupiona jest wokół ręki i jej terapii. Na wystawie zobaczyć można ceramikę wykonaną przez dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, z autyzmem, dzieci z obniżonym napięciem mięśniowym czy problemami logopedycznymi, z zaburzeniami motoryki małej. Wśród autorów znalazły się też przedszkolaki z Ochronki św. E. Bojanowskiego w Sanoku.

Na wystawie zobaczyć można prace wykonane z różnych rodzajów gliny. Autorzy inspirowali się porami roku, świętami, przedmiotami codziennego użytku oraz tym, co podpowiedziała im ich własna wyobraźnia.

Udział w tego typu zajęciach podbudowuje system wartości dziecka, pobudza wyobraźnię i daje okazję uwierzenia we własne możliwości. Inspiracją do organizacji wystawy były i są przede wszystkim dzieci. Ich pomysły i fizyczne możliwości do samodzielnego wykonania pracy – o zajęciach i wystawie mówi jej inicjatorka Aleksandra Ibron-Sanecka.

Każda z powstałych i prezentowanych na wystawie prac jest ćwiczeniem terapeutycznym. Prace wykonywane są pod kątem usprawniania motorycznego ręki, grafomotoryki, ćwiczeń manualnych. Ceramika wykonywana jest indywidualnie przez uczestników zajęć.

WYSTAWA PRAC DZIECI BIORĄCYCH UDZIAŁ W ZAJĘCIACH TERAPEUTYCZNYCH „SANMAL CERAMIKA”
Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, Galeria Pomarańczowa, ul. Kolejowa 1, Krosno, województwo podkarpackie
Spotkanie autorskie: 26 maja 2023, godzina 18.00
Wystawa czynna: do 31 maja 2023
Szczegóły: www.rckp.krosno.pl

Zwiedzanie wystawy: bezpłatne. Wystawę można oglądać w dniach odbywających się w RCKP wydarzeń artystycznych lub po wcześniejszym ustaleniu pod nr tel. 13 43 218 98.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x