piątek, 23 lutego, 2024
AktualnościKROSNOWydarzenia

Carlo, Martina i Francesco mówią o projekcie w Ożennej II

W sierpniu w Ożennej odbywały się warsztaty dla osób pracujących z młodzieżą pn. “Teatr dialogu współczesnego w środowisku międzykulturowym”. Projekt został zrealizowany w ramach w ramach Programu Erasmus+ z udziałem osób z 6 państw. Swoimi refleksjami podzielili się uczestnicy z Włoch. Nie miałem wielu oczekiwań, ponieważ zazwyczaj w takim doświadczeniu najpierw czegoś oczekujesz, a potem i tak wszystko dzieje się zupełnie inaczej… Po całym procesie dzielenia się własną historią, tworzenia z niej sztuki i pokazaniu tego spektaklu przed publicznością naprawdę mogę powiedzieć, że to mnie zbudowało. To dojrzewało we mnie krok po kroku i za to jestem naprawdę wdzięczny. Mając okazję do wspólnej refleksji i interakcji z innymi osobami, myślę, że można naprawdę znaleźć sposób na zmianę w społecznej świadomości – skomentował proces twórczy narzędziami teatru dokumentalnego Carlo. Jego pełna wypowiedź do obejrzenia i odsłuchania poniżej. 

 – Bardzo miło było spędzić te dni razem, stworzyć wspólny zespół i móc dzielić się naszymi kulturami. Dobrze było naprawdę poznać ludzi z innych krajów. Bo można wejść do Internetu i dowiedzieć się czegoś i to nawet dużo o innych krajach. Ale zupełnie inną sprawą jest możliwość bezpośredniej rozmowy  z ludźmi z Bułgarii, Litwy czy innych krajów biorących udział w projekcie – dodają Francesco i Martina. Poniżej ich wypowiedzi. 

Teatr dialogu współczesnego w środowisku międzykulturowym. Projekt mobilności pracowników młodzieżowych w ramach Programu Erasmus+.

Partnerzy: Fundacja Rozwoju Społeczności Lokalnych “Inicjatywa” (Polska), Połtawski Oddział Służby Społecznej Ukrainy (Ukraina), Tavo Europa (Litwa), Amaita Intercultura (Włochy), Stowarzyszenie „Walk Together” (Bułgaria).

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x