czwartek, 30 maja, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

Brzozowska policja interweniowała wobec osób łamiących zakazy

Bezwzględny zakaz grupowania się osób, to jeden z zakazów, do którego wszyscy powinniśmy się stosować. Policjanci podczas codziennej służby zwracają szczególną uwagę i bezwzględnie reagują, gdy nie jest to respektowane. W czwartek mundurowi dwukrotnie interweniowali wobec osób, które pomimo zaostrzonych przepisów zignorowały je. Wobec czterech mężczyzn zostaną skierowane wnioski do sądu, a jeden został już ukarany mandatem. Policja apeluje o poważne podejście do istniejącego zagrożenia i stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Policjanci codziennie, wielokrotnie sprawdzają miejsca, w których może dochodzić do grupowania się osób. Kontrolują osoby objęte kwarantanną, czy faktycznie się izolują i stosują do nakazów. Wszystko po to, by zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, a tym samym zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

W czwartek funkcjonariusze dwukrotne interweniowali w związku z gromadzeniem się osób w miejscach publicznych.

  • Około godz. 12.30, w rejonie jednego ze sklepów w Brzozowie trzech mężczyzn, którzy nie zważając na obowiązujący zakaz grupowania się osób, spotkali się ze sobą i rozmawiając nie zachowywali odpowiedniego dystansu.
  • Podobna interwencja miała miejsce około godz. 17.30, na terenie miejscowości Górki. Tam dwaj mężczyźni w miejscu publicznym, siedząc obok siebie całkowicie zignorowali zakaz gromadzenia się i zachowywania bezpiecznej odległości – 2 metrów od innych osób.

Tylko jeden z mężczyzn rozumiał w jaki sposób dopuścił się wykroczenia. 61-latek został ukarany mandatem. Wobec pozostałych czterech mieszkańców powiatu brzozowskiego zostaną skierowane wniosku o ukaranie do sądu.

Policja apeluje o rozsądek i poważne podejście do obowiązujących zakazów. Koronawirus to poważna choroba zakaźna. Zróbmy więc wszystko co możliwe, by nie dać mu szans na rozprzestrzenienie się, a wprowadzone ograniczenia i zakazy mają tylko te działania uskutecznić. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich respektujmy zalecenia rządowe. Więcej o nich przeczytasz tutaj.

Źródło: KPP Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x