poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
AktualnościPolitykaWydarzenia

Brzozowiacy na święcie ludowym

14 bm. w Ustrzykach Dolnych odbyło się Wojewódzkie Święto Ludowe. W czerwcowej uroczystości udział wzięli m.in.: Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL w Rzeszowie – Jan Bury, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Marek Sawicki, posłowie Dariusz Dziadzio i Mieczysław Kasprzak, Wicewojewoda Podkarpacki – Grażyna Borek, Burmistrz Ustrzyk Dolnych – Bartosz Romowicz, Z-ca Dyrektora Podkarpackiego Oddziału Regionalnego w Rzeszowie a zarazem Prezes Zarządu Powiatowego PSL w Brzozowie – Marek Owsiany, Dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Rzeszowie- Andrzej Wróbel oraz mieszkańcy i sympatycy Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Święto Ludowe rozpoczęła zbiórka pocztów sztandarowych. Korowód na czele z zespołem mażoretek, Sanocką Młodzieżową Orkiestrą Dętą – Avanti, pocztów sztandarowych i zaproszonych gości przeszedł ulicami miasta do Parku pod Dębami, gdzie odbyła się polowa msza św. Cześć oficjalną uroczystości rozpoczęto od odśpiewania „Roty” – hymnu Polskiego Stronnictwa Ludowego. Dalszą cześć obchodów otworzył prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL w Rzeszowie Jan Bury wygłaszając przemówienie, w którym nawiązał do budowania zaufania między polityką i obywatelami. Nie zabrakło również okolicznościowych wystąpień gości.

wuse_620

wuse_621

Święto Ludowe było także okazją do uhonorowania osób, które przez swoją pracę, zaangażowanie i postawę wspierali Polskie Stronnictwo Ludowe oraz z wielkim zaangażowaniem i oddaniem pracowali na rzecz swoich lokalnych społeczności. W związku z powyższym w podziękowaniu za dotychczasową ciężką i jednocześnie społeczną pracę wyróżnieni zostali m. in.: mieszkańcy powiatu brzozowskiego: Bogusław Surmacz z Brzozowa, Zdzisław Gładysz z Nozdrzca i Andrzej Gromek ze Wzdowa.

wuse_622

wuse_623

Zgodnie z tradycją zostały również wręczone legitymacje partyjne nowym członkom Polskiego Stronnictwa Ludowego. Całość uroczystości uświetniły występy lokalnych zespołów folklorystycznych.
Tekst: Katarzyna Kaczor
Foto: Magdalena Gajewska

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
c
c
8 lat temu

i kolejna odznaka oracza!!!!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x