wtorek, 27 lutego, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

Brutalnie pobili 38-latka. Grozi im do 5 lat więzienia

Policjanci ustalili i zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy mieli związek z pobiciem 38-latka, na stacji paliw w Brzozowie. Trzech z nich usłyszało zarzut pobicia o charakterze chuligańskim. Prokurator objął ich policyjnym dozorem.

W środę, do brzozowskiej komendy zgłosił się 38-letni mężczyzna, który poinformował policjantów, że minionej nocy został pobity przez przypadkowo spotkanych młodych mężczyzn. Jak wynikało z relacji zgłaszającego, doszło do tego na jednej ze stacji paliw w Brzozowie. Grupa pięciu młodych mężczyzn zaatakowała pokrzywdzonego. Napastnicy uderzali go pięściami i kopali po twarzy. Spłoszeni przez inne osoby, w pośpiechu wsiedli do samochodu i odjechali z miejsca. Pobity mężczyzna doznał poważnych obrażeń.

Funkcjonariusze, zaraz po zgłoszeniu, rozpoczęli poszukiwania sprawców pobicia. Kryminalni wytypowali pięć osób, mogących mieć związek z tym zdarzeniem. Wstępnie, ustalili przebieg zdarzenia. Wszyscy zostali zatrzymani. To pięciu młodych mężczyzn, w wieku od 21 do 34 lat. Czterech z nich to mieszkańcy powiatu brzozowskiego, natomiast jeden mieszka w powiecie krośnieńskim.

W toku prowadzonych czynności, trzech zatrzymanych usłyszało zarzut pobicia o charakterze chuligańskim. Wczoraj prokurator na wniosek policjantów zastosował wobec nich policyjne dozory.

Wkrótce za swoje zachowanie mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

Za pobicie, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo powodujące ciężki uszczerbek na jego zdrowiu, grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Źródło: KPP Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x