czwartek, 18 kwietnia, 2024
AktualnościRozrywkaSport

Brąz dla Pawła Sowińskiego [FOTO]

W dniach od 15 do 18 grudnia 2017 roku w Katowickim Spodku  odbyły się trzy prestiżowe turnieje szachowe tj. Mistrzostwa Europy w Szachach Błyskawicznych i Szybkich grupa OPEN oraz Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli.  Do słynnego Spodka zjechali najlepsi szachiści z Polski oraz Europy. W zawodach uczestniczyło około 1200 zawodników w ME oraz około 1400 uczniów szkół. W turniejach zadebiutował 7 letni Pawełek Sowiński z Humnisk reprezentujący UKS SP 1 Brzozów.
W pierwszym dniu rywalizacja toczyła się w konkurencji szachów błyskawicznych (3min+2s) na dystansie 22 rund- grupa OPEN. Zawody trwały przez cały dzień do późnych godzin wieczornych. W sumie Pawełek zdobył  8 punktów przy średnim rankingu przeciwników 1403  i poprawił swój ranking o 58 punktów FIDE.
W drugim i trzecim dniu również zawody trwały cały dzień gdzie szachiści rywalizowali w turnieju szachów szybkich (15min+10s)  na dystansie 11 rund. W turnieju tym  Pawełek po dobrze zagranych partiach zdobył  4,5 punktu  przy średnim rankingu przeciwników 1488  i poprawił swój ranking o 37 punktów FIDE.
Ostatni czwarty dzień to turniej o Mistrzostwo Szkół i Przedszkoli na dystansie 7 rund po 10 min na zawodnika. W grupie Pawełka  zagrało 113 zawodników. Pawełek uzyskał 6 pkt. co dało mu miejsce na podium i brązowy medal na Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i  Przedszkoli w szachach błyskawicznych  w grupie chłopców kl. I.
Należy dodać, że  wśród swoich rówieśników podczas Mistrzostw Europy Pawełek uzyskał  najlepsze wyniki.
Nabrane doświadczenie podczas rozegranych 40 rund w tak prestiżowych turniejach,  możliwość zagrania w jednej grupie z arcymistrzami, podniesienie swojej siły gry ( FIDE )  i wiele innych walorów na  pewno przyczyni się do dalszego rozwoju szachowego Pawełka.
Udział w tych Mistrzostwach  nie byłoby  możliwy bez wsparcia finansowego, jakiego udzielił  Burmistrz Brzozowa Józef Rzepka za co Pawełek oraz rodzice serdecznie dziękują.

Tekst i foto: Łukasz Sowiński

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x