niedziela, 25 lutego, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

Bójka nastolatek w Brzozowie. Dwoje 17-latków usłyszało zarzuty

Brzozowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zajścia, do jakiego doszło w rejonie ul. 3 Maja i ul. Pańki. 17-latka przy użyciu niebezpiecznego narzędzia zaatakowała młodszą dziewczynę. 15-latka została lekko ranna. Dwie osoby usłyszały w tej sprawie zarzuty.

W środę przed godz. 13, policjanci zostali poinformowani, że w rejonie ul. 3 Maja i ul. Pańki, doszło do szarpaniny pomiędzy dwiema nastolatkami. Wyjaśniając okoliczności tej sprawy, funkcjonariusze ustalili, że między 15-latką i 17-latką doszło do konfliktu. Problem nastolatek miał zostać wyjaśniony na długiej przerwie następnego dnia. W umówionym miejscu, oprócz dziewczyn, zebrało się również wiele osób, które obserwowały całe zajście. Doszło do szarpaniny pomiędzy dziewczynami, wskutek czego lekko ranna została młodsza z nich.

Policjanci do tej sprawy zatrzymali dwie osoby – 17-latkę i jej rówieśnika. Oboje są mieszkańcami powiatu brzozowskiego. Oboje usłyszeli zarzuty.

Dziewczyna odpowie za spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu, przy czym, zarzucany jej czyn, miał charakter chuligański. Natomiast 17-latek usłyszał zarzut udzielenia pomocy w tym przestępstwie. Jego udział polegał na przekazaniu nastolatce niebezpiecznego przedmiotu, którym zaatakowała 15-latkę.

Przestępstwa, jakich dopuścili się młodzi mieszkańcy powiatu brzozowskiego zagrożone są karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj, na wniosek funkcjonariuszy, prokurator wobec 17-latki zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Trwają policyjne czynności mające na celu identyfikację osób, które obserwowały to zajście. Nadzór nad postępowaniem prowadzi Prokuratora Rejonowa w Brzozowie.

Źródło: KPP Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Pawel
Pawel
1 rok temu

Zdaje się, że zadawanie ciosów wykracza poza definicję szarpaniny.
Więc zgodnie z tym, młodsza z dziewczyn, odniosła obrażenia w skutek pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia – a nie jak piszecie “szarpaniny”.
Dodatkowo zgodnie z art. 4 ust. 1 pkt 4a ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji – kastet nosi znamiona broni białej, więc na jego posiadanie wymagane jest pozwolenie. Wątpię, by ktoś z nich takowe posiadał

1
0
Would love your thoughts, please comment.x