wtorek, 23 kwietnia, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

Blizne. Kolizja z sarną

Kolizja z dzikim zwierzęciem może się zdarzyć każdemu. Warto zatem pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności. Wczoraj, 23-letnia kobieta zderzyła się z sarną, która wbiegła nagle przed jej samochód. Zwierzę niestety nie przeżyło zderzenia.

Wczoraj przed godz. 19, policjanci zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej z udziałem dzikiej zwierzyny. Do zdarzenia doszło na drodze powiatowej w Bliznem. Jak ustalili funkcjonariusze, 23-letnia kobieta, kierująca samochodem osobowym, jadąc w kierunku Jasienicy Rosielnej, zderzyła się z sarną, która wybiegła nagle przed jej lexusa. Kobieta w tym zdarzeniu nie doznała żadnych obrażeń, niestety zwierzę nie przeżyło.

Co robić jeśli do takiego zdarzenia dojdzie?

  •  zabezpieczyć miejsce zdarzenia, zjechać na pobocze i wystawić trójkąt ostrzegawczy,
  •   jeśli są osoby ranne, powinniśmy niezwłocznie udzielić im pomocy,
  •  każdorazowo, o miejscu i okolicznościach zdarzenia należy zawiadomić służby, korzystając z numerów alarmowych – nawet jeśli szkody materialne są niewielkie i nie ma rannych; policjanci sporządzą dokumentację ze zdarzenia potrzebną ubezpieczycielowi i powiadomią osoby odpowiedzialne za zabranie zwierzęcia z drogi,
  • nie można samemu przemieszczać, usuwać z jezdni potrąconego lub martwego zwierzęcia ani nawet go dotykać – może mieć wściekliznę, a oszołomione i ranne może nagle zaatakować.

Pamiętajmy!

Znak drogowy A-18b, nie tylko ostrzega kierowcę o możliwości napotkania na drodze dzikich zwierząt, ale także nakłada na niego obowiązek jazdy z zachowaniem szczególnej ostrożności. Kierowca w każdej chwili musi być gotowy do awaryjnego hamowania.

Źródło: KPP Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x