poniedziałek, 20 maja, 2024
AktualnościRozrywkaWydarzenia

Bitwa Regionów. Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich.

Zachęcamy Koła Gospodyń Wiejskich do udziału w V edycji konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie regionalnych potraw przygotowanych z polskich produktów. Zgłoszenia można nadsyłać do 31 marca br.
Organizatorem wydarzenia jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Bitwa Regionów to ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty. W zmaganiach mogą wziąć udział drużyny składające się z maksymalnie trzech osób.

Konkurs przebiega w trzech etapach. Pierwszy to weryfikacja zgłoszeń w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa. Drugi – przygotowanie potrawy przez zakwalifikowane zespoły podczas kulinarnego wydarzenia, które odbędzie się w każdym województwie (wstępny termin dla kół z naszego regionu to 9 czerwca w Górnie koło Rzeszowa). Zespół, który otrzyma największą liczbę punktów, przechodzi do finału. Najlepsze drużyny z całego kraju spotkają się we wrześniu podczas Targów „Smaki Regionów” w Poznaniu.

Na zwycięzców półfinałów i finałów czekają atrakcyjne nagrody, m.in. sprzęt AGD.

Zgłoszenia do udziału w konkursie można wysyłać do 31 marca za pomocą formularza umieszczonego na stronie https://bitwaregionow.pl/

REGULAMIN-KONKURSU

Bitwa Regionów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x