piątek, 1 marca, 2024
AktualnościBRZOZÓWKROSNORYMANÓWSANOKWydarzenia

Bieszczady. Awionetka uderzyła w drzewo. Trzy osoby poszkodowane

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło wczorajszego popołudnia w Żernicy Wyżnej. W wyniku upadku awionetki podchodzącej do lądowania, obrażenia odnieśli 42-letni pilot i 37-letnia pasażerka. Drugi pasażer, również 37-latek, nie został poważnie ranny.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, około godz. 17.30, nieopodal szybowiska w Żernicy Wyżnej. Policjanci obecni na miejscu ustalili, że awionetką podróżowały trzy osoby. Cessnę 172 pilotował 42-letni mieszkaniec Pruszkowa, który leciał z dwójką 37-latków z Warszawy. Start nastąpił z innego bieszczadzkiego lotniska znajdującego się w Weremieniu. Był to lot szkoleniowy, prowadzony przez instruktora aeroklubu warszawskiego.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, do zdarzenia doszło podczas próby podejścia do lądowania. Awionetka uderzyła w drzewo i spadła na ziemię z dużej wysokości. Dokładne okoliczności wypadku będzie wyjaśniać specjalna komisja lotnicza.

Pilot oraz jego pasażerowie byli trzeźwi. Wszyscy zostali zabrani do szpitala na badania. 42-letni mężczyzna i 37-letnia kobieta, których obrażenia były najpoważniejsze, zostali w szpitalu. Drugi z pasażerów, po zaopatrzeniu medycznym został zwolniony do domu.

Źródło: KPP Lesko

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x