czwartek, 18 kwietnia, 2024
AktualnościPolitykaWydarzenia

Biesiada ludowców w Golcowej

Noworoczne koncerty na stałe wpisały się w kalendarz ludowców ziemi Brzozowskiej. Impreza ta co roku odbywa się w innej gminie. W sobotę 7 bm. działacze i sympatycy PSL-u spotkali się w domu strażaka w Golcowej (gmina Domaradz). Wśród kilkudziesięciu gości koncertu znaleźli się: szef klubu parlamentarnego PSL i przewodniczący struktur wojewódzkich partii – poseł Jan Bury, poseł Dariusz Dziadzio, radni Sejmiku Województwa Podkarpackiego Dariusz Sobieraj, Maria Pospolitak i Stanisław Bartman (zarazem Prezes Zarządu Podkarpackiej Izby Rolniczej), Zygmunt Sosnowski – dyr. Oddziału terenowego w Rzeszowie Agencji Nieruchomości Rolnych, Wójt Gminy Domaradz – Jan Kędra. Obowiązki gospodarzy pełnili członkowie struktur powiatowych PSL w Brzozowie: prezes zarządu powiatowego: Marek Owsiany, Tadeusz Koza – członek zarządu powiatowego i radni powiatowi: Adam Tadeusz Stec i Piotr Wrona.
Po powitaniu przez Marka Owsianego poseł Jan Bury przybliżył zebranym problematykę bieżącego życia politycznego w państwie i działania ludowców w przededniu kampanii prezydenckiej. Odniósł to wszystko do spraw lokalnych PSL-u na Podkarpaciu. Dodał, że potencjał partii w regionie brzozowskim powoduje, że ludowcy mogą pokusić się o wybór własnego posła w tegorocznych wyborach parlamentarnych.
Spotkanie było tez dobrą okazją do wyróżnienia osób szczególnie zaangażowanych i oddanych pracy społecznej, w tym na rzecz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Za szczególne zasługi i pracę w Zarządzie Powiatowym Polskiego Stronnictwa Ludowego w Brzozowie najwyższe odznaczenie organizacyjne – Złotą Koniczynę otrzymał Bogusław Surmacz – wieloletni działacz ZMW, prezes zarządu gminnego, sekretarz zarządu powiatowego PSL w Brzozowie, założyciel klubu tenisa stołowego w Brzozowie oraz prezes Stowarzyszenia Euro-San w Brzozowie.
Z kolei za pracę na rzecz rolników i lokalnej społeczności Podkarpacka Izba Rolnicza przyznała honorową odznakę św. Izydora Oracza czterem osobom. Otrzymali je: Stanisław Sąsiadek, Anna Starzak, Stefan Wolanin i Elżbieta Wolanin.
Uroczystości towarzyszyła biesiada, złożona z tradycyjnych potraw przygotowanych przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich
w Golcowej. Była to okazja do spróbowania lokalnych potraw ziemi domaradzkiej oraz dziczyzny z okolicznych lasów.

Głównym akcentem artystycznym koncertu noworocznego był występ znanej kapeli podwórkowej TOŃKO z Dynowa. Założony w 2004 r. i działający pod kierunkiem Antoniego Dżuły zespół propaguje dawny lwowski folklor. Wykonuje również tradycyjne melodie i piosenki Pogórza Dynowskiego. Dlatego wszyscy uczestnicy biesiady poczuli się swojsko i miło spędzili wieczór na dobrej zabawie.


red

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
111
111
9 lat temu

brawooooooooooooo

1
0
Would love your thoughts, please comment.x