piątek, 1 marca, 2024
AktualnościKROSNORozrywkaWydarzenia

Bezpłatny cykl warsztatów tanecznych w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej zaprasza do udziału w bezpłatnym cyklu warsztatów tanecznych. Podczas zaplanowanych spotkań uczestnicy zapoznają się z tańcami ludowymi ziemi rzeszowskiej, ze szczególnymi uwzględnieniem tańców krośnieńskich!

Cykl warsztatów obejmuje 6 spotkań (każde po ok. 4 h), podczas których uczestnicy skorzystają z wiedzy specjalistów w zakresie tańców ludowych. Prowadzącymi będzie Pani Alina Kościółek-Rusin oraz Pan Artur Szlachetka.

W programie spotkań znajdują się zajęcia poświęcone poznaniu podstaw tańca ludowego (tj. przyjęcie właściwej postawy, kierunki tańców, ustawienie w parach i prawidłowe rozpoczęcie tańca, rozróżnienie tańców trójmiarowych i dwumiarowych w oparciu o rytmikę). Podczas zaplanowanych warsztatów uczestnicy poznają m.in. polkę, oberka, walczyka, tramelkę, hacioka, suwanego oraz wiele innych.* 

Warsztaty są skierowane do osób dorosłych, zarówno początkujących jak i tych, którzy mają już doświadczenie w dziedzinie tańca. Zachęcamy do zapisywania się w parach (jednakże zapis w parze nie jest warunkiem obowiązkowym do udziału w warsztatach, można zapisać się także indywidualnie).

Spotkania w ramach cyklu odbędą się w dniach: 22 lipca, 23 lipca, 5 sierpnia, 12 sierpnia, 13 sierpnia, 2 września. Zajęcia będą się odbywać w stałych godzinach: 11:00-15:00 w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej (ul. Kolejowa 29a, Krosno).

Szczegóły warsztatów oraz formularz zapisów znajduje się na stronie internetowej: https://www.etnocentrum.pl/pl/post/warsztaty_taneczne_Etnocentrum_2022

* Zakres tematyczny będzie dostosowywany przez prowadzących do poziomu grupy.
——————————————————————————————
Warsztaty są częścią przedsięwzięcia pn. “Krośnianie krośnianom – warsztaty tradycji”. Założeniem przedsięwzięcia jest zorganizowanie i przeprowadzenie bezpłatnych warsztatów z ornitologii, tańców ludowych, zielarstwa, a także warsztatów muzykanckich i śpiewaczych. O szczegółach przedsięwzięcia można się dowiedzieć na stronie internetowej:
https://www.etnocentrum.pl/pl/nmf

Przedsięwzięcie jest częścią projektu pn. „Kreujemy+Rozwijamy+Ożywiamy+Stymulujemy+Nakreślamy+Odmieniamy=KROSNO” na który Beneficjent – Gmina Miasto Krosno, uzyskał dotację w wysokości 15 328 498,86 PLN realizowany jest w ramach Programu Rozwoju Lokalnego. Projekt współfinansowany jest w 85% ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowanego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa. Celem projektu jest kompleksowa poprawa jakości życia w Krośnie oraz lepsze dostosowanie administracji Krosna do potrzeb mieszkańców, zgodne z hasłem, które stanowi nadrzędną narrację funduszy norweskich – „Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej”.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x