piątek, 1 grudnia, 2023
AktualnościWydarzenia

Będzie się działo! Finał WOŚP w Krośnie i Sanoku

Jak co roku do akcji WOŚP przyłączyła się krośnieńska Galeria BWA, organizując aukcję dzieł sztuki miejscowych artystów. Aukcja odbędzie się w sobotę 13 stycznia 2018 r. o godz 16:00 w Galerii Sztuki BWA przy ul. Kolejowej 1. Poniżej prezentujemy kilka prac podarowanych przez krośnieńskich artystów na aukcję WOŚP. Wszystkie prace można zobaczyć

>>TUTAJ<<

Więcej informacji na temat planu 26 Finału WOŚP pod linkiem:

 http://www.krosno.pl/pl/aktualnosci/art6388,sztab-26-finalu-wosp-w-krosnie-oraz-dobre-anioly-zapraszaja.html

Bieg „Policz się z cukrzycą” i darmowe badania cukru dla sanoczan, na ulicach ponad setka wolontariuszy, na scenie aukcje i koncerty oraz tradycyjnie “światełko do nieba”. Tak będzie wyglądał finał WOŚP w Sanoku przygotowany przez Bieszczadzki Sztab WOŚP.

Bieszczadzki Finał WOŚP wystartował już tydzień przed wielkim Finałem. W minioną niedzielę z Orkiestrą grali siatkarze TSV Sanok oraz seniorzy.

WOŚP-owa sobota

W przeddzień wielkiego Finału na sanoczan czeka sporo atrakcji. Bieszczadzki Sztab WOŚP tak zaplanował wydarzenia, aby każdy znalazł coś dla siebie.

O godzinie 17 w hali sportowej przy PWSZ rozpocznie się Maraton Zumby ze specjalnym udziałem gimnastyków UKS Spartanie Zahutyń.

O tej samej godzinie w Klubie Górnika rozpocznie się szkolny pokaz talentów “Zimowe granie w pomaganie”. Uczestnicy będą mogli zobaczyć występy uczniów sanockich szkół i zaopatrzyć się w domowe wypieki.

O godzinie 18 w Sanockim Domu Kultury rozpocznie się koncert Flamenco, a w Arenie Sanok WOŚP-owy mecz hokeja.

O godzinie 19 w klubie PaniK rozpocznie się koncert rock’owy. Zagrają m.in. sanocki Teleport i rzeszowska Sabała Bacała.

Dochód ze wszystkich imprez zasili konto fundacji WOŚP.

Gorący Finał

O godzinie 13.30 z sanockiego rynku wystartuje bieg “Policz się z cukrzycą”. Bieg poprowadzi alpinista, Łukasz Łagożny. Długość trasy wynosi niecałe trzy kilometry i wiedzie od rynku, przez ulicę Zamkową, 2. Pułku Strzelców Podhalańskich, Matejki, Kościuszki i 3. Maja. Dochód z biegu zostanie przekazany Fundacji WOŚP, która z zebranych w całej Polsce pieniędzy, kupi pompy insulinowe dla kobiet w ciąży.

Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy ceramiczny medal przygotowany specjalnie na Finał WOŚP w Sanoku ufundowany przez posła Piotra Uruskiego.

Dodatkowo mieszkańcy będą mogli w godzinach od 14 do 16 zmierzyć sobie za darmo poziom cukru we krwi, a studenci ratownictwa medycznego będą uczyć chętnych pierwszej pomocy.

Gramy dla noworodków

Podczas finału na ulicach Sanoka i okolic pieniądze zbierać będzie ponad setka wolontariuszy Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP. – Udało nam się zebrać wspaniałą ekipę! Naszych ludzi będziecie mogli spotkać na ulicach miasta, każdy z nich będzie miał puszkę i identyfikator ze zdjęciem, a do tego tradycyjnie czerwone serduszka WOŚP. Wrzucajcie hojnie do puszek, bo za zebrane pieniądze Fundacja Jurka Owsiaka kupi nowoczesny sprzęt do ratowania noworodków – zachęca Anna Sawa ze Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP.

Wielki finał

O godzinie 15 rozpoczną się koncerty i licytacje. – Tradycyjnie będziemy się bawić przy rock’owych dźwiękach. Gwiazdą imprezy będzie legenda polskiego metalu – zespół Turbo. Mamy też świetne rzeczy na licytacje, w tym gadżety związane z serialem “Wataha” od HBO, sanockim klubem hokejowym i siatkarskim, wycieczki i gadżety od parlamentarzystów i posłów, do tego rękodzieło, personalizowaną biżuterię, płyty, bony od trenerów i dietetyków, kilka fajnych gadżetów od Fundacji WOŚP oraz wiele, wiele innych wspaniałych rzeczy – wylicza Martyna Sokołowska, szefowa Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP.

Cały dochód z imprez organizowanych przez Bieszczadzki Sztab WOŚP zasili konto Fundacji Jurka Owsiaka. W tym roku Orkiestra będzie zbierać pieniądze na zakup specjalistycznego i nowoczesnego sprzętu dla ratowania noworodków.

PROGRAM:

13 stycznia (sobota):

Ekstremalnie Bezpieczna Wspinaczka w Centrum Sportów Ekstremalnych, ul. Poprzeczna 2, sobota godz. 9 – 15, niedziela od 13 do 16.

Warsztaty „Dbaj o zdrowy kręgosłup”, “Strefa Zdrowia”, ulica Zamkowa 17, godz. 14

Maraton Zumby i pokaz Spartan, hala sportowa przy PWSZ, godz. 17

Szkolny pokaz talentów, Klub Górnika, godz. 17

Koncert Flamenco, Sanocki Dom Kultury, godz. 18

Mecz hokeja Ciarko KH 58 Sanok-Hk Bardejov, Arena Sanok, godz. 18

Koncert rock’owy, Klub PaniK, godz. 19

14 stycznia (niedziela)

DŁUGIE: Bal Seniora, Dom Ludowy, godz. 16

NOWOSIELCE: Dom Ludowy, spektakl teatralny „Dawno temu w N.”, godz. 17

SANOK:
12:00 – 16:00 – I Sanocki Turniej Scrabble dla WOŚP, Restauracja “Pod Zegarem”, rynek
13.30 – 14.00 – Bieg „Policz się z cukrzycą”
15.00 – Zespół Edukacji Muzycznej PWSZ w Sanoku
16.00 – Aemilius & the New Band in Town (Sanok)
16.40 – Utopia (Krosno)
17.20 – Teleport (Sanok)
18.00 – 0% NORMY (Rzeszów)
19.00 – Hurrockaine (Katowice)
20.00 – światełko do nieba
20.15 – Turbo

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x