wtorek, 23 lipca, 2024
AktualnościBRZOZÓWKROSNORYMANÓWSANOKWydarzenia

Atak niedźwiedzia w Bieszczadach

W niedzielę 12 listopada w nieistniejącej już wsi Hulskie w gminie Lutowiska, 56-latka zaatakował niedźwiedź. Mężczyzna z licznymi ranami szarpanymi i kłutymi został przetransportowany do szpitala. 

Parę minut po 16.00 ratownicy ze stacji centralnej w Sanoku otrzymują zgłoszenie traktujące o mężczyźnie, który został zaatakowany przez niedźwiedzia. Ratownicy zbierają wywiad i ustalają wstępne miejsce zdarzenia.

Po przyjeździe do miejscowości Zatwarnica, zastają karetkę pogotowia z Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Sanoku i straż pożarną (Ochotnicza Straż Pożarna Lutowiska i Zatwarnica). Następnie wspólnie udają się pieszo do poszkodowanego bowiem stromy i błotnisty teren wyklucza użycie quada.

Niemal godzinę po zgłoszeniu wypadku ratownicy docierają do przytomnego poszkodowanego, który okazuje się mieć liczne rany kłute i szarpane. Ratownicy GOPR oraz z karetki pogotowia wdrażają stosowne procedury medyczne (tamowanie krwotoków, farmakologia przeciwbólowa). Po zaopatrzeniu znoszą poszkodowanego w noszach typu sked do karetki a ta zawozi mężczyznę do Zatwarnicy, gdzie oczekuje na niego śmigłowiec Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Źródło: GOPR Bieszczady

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x