czwartek, 18 kwietnia, 2024
AktualnościReklamaWydarzenia

Anki, Hanki w Krośnie – barwnie i radośnie!

Krystyny spotkały się w tym roku już po raz 18. Anny i Hanny spotkają się w Krośnie pierwszy i zapewne nie ostatni raz. Grupa Inicjatywna ANKI I HANKI zawiązała się bardzo niedawno, ale już serdecznie zaprasza wszystkie panie – nie tylko z Krosna – w niedzielę
26 lipca 2015 na krośnieński Rynek.
Ten lipcowy dzień to przecież ich święto, które w tym roku zbiega się z niezwykłą imprezą pn. Świet(l)ne Miasto Krosno. Organizowana już po raz ósmy ma na celu przybliżenie postaci Ignacego Łukasiewicza oraz znaczenia jego wielkiego wynalazku. Jest także nawiązaniem do bogatego dziedzictwa historycznego miasta i regionu, w którym narodził się przemysł naftowy.
Rozpoczynamy o godz. 9.00 wizytą w studiu Radia Biwak 2015, które będzie całe przedpołudnie gościć na krośnieńskim Rynku, a potem wymarsz z kijkami do Nordic Walking na teren rekreacyjny obok hali sportowo-widowiskowej przy ul. Bursaki .
O 17.00 ponowne spotkanie, tym razem przy scenie ustawionej na płycie Rynku. Nastąpi odczytanie listu intencyjnego skierowanego do władz i mieszkańców miasta, a potem razem ze wszystkimi wysłuchamy koncertu piosenek Anny Jantar.
Kiedy skończy się śpiewanie, na ulicę Kazimierza Wielkiego zaprosimy wszystkie ANIE
i HANIE, aby otworzyły swój KRAM. Na stoisku warsztatowym przygotujemy latarenki i lampiony do rozświetlenia nocy oraz uruchomimy pracownie kapeluszy – pod hasłem jak ze starego zrobić nowy. Będzie można poznać sposób Anek na figurę i na urodę.
Gościem KRAMU będzie artysta rzeźbiarz ukraińskiego pochodzenia -Wołodymyr Romaniw, który ołówkiem i piórkiem wyczaruje żartobliwe portrety Anek i Hanek.

Tegoroczne spotkanie ma być inspiracją. Mamy nadzieję, że imieniny ANNY I HANNY od tego roku będą już zawsze obchodzone w Krośnie kolorowo i radośnie.

Spotkanie ma swój profil na Facebooku – ANKI I HANKI W KROŚNIE.

Grupa Inicjatywna ANKI i HANKI

anki2_620

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x