poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
AktualnościPolitykaWydarzenia

Alicja Wosik w urzędzie marszałkowskim

Alicja Wosik pracuje w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego od 9. marca na stanowisku głównego specjalisty w departamencie Promocji i Współpracy Gospodarczej. Została zatrudniona na zastępstwo.

Wysokość jej wynagrodzenia jest zgodna z regulaminem wynagradzania pracowników tzn. mieszcząca się między XII a XVII kategorią zaszeregowania (1500 – 5000 zł brutto). Do jej obowiązków należeć będzie: m.in koordynacja działań promocyjnych jednostek podległych samorządowi województwa, w szczególności instytucji kultury. 

Alicja Wosik jest osobą o bardzo bogatym doświadczeniu zawodowym, zarówno w administracji jak i w mediach. Przez 15 była pracowała jako dziennikarz radiowy i telewizyjny z czego 10 lat w TVP Rzeszów. W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku wykładała przedmioty związane z dziennikarstwem, reklamą i promocją. Była wiceburmistrzem Zagórza oraz wicewojewodą podkarpackim. Obecnie jest społecznym członkiem zarządu powiatu sanockiego. Z wykształcenia jest romanistką (Uniwersytet Wrocławski), ukończyła również podyplomowe studia dziennikarskie (Uniwersytet Jagielloński). – To osoba z dużym doświadczeniem, nie tylko samorządowym. Warto aby takie właśnie osoby pracowały na rzecz województwa podkarpackiego. Zależy nam na promocji Podkarpacia, chcemy żeby promocja poprzez kulturę była spójna i liczę, że pani Alicja Wosik nam w tym pomoże – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

alaw_300

Tomasz Leyko
Rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego
Województwa Podkarpackiego

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x