poniedziałek, 15 lipca, 2024
AktualnościRozrywkaWydarzenia

Aktorzy z Turzego Pola ze ZŁOTĄ PODKOWĄ

Ze Złotą Podkową – główną nagrodą za najlepszą prezentację w bajkowym korowodzie (7 bm.) – wrócił z 13. Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dziecięcej w Pacanowie Szkolny Teatr Lalki i Aktora w Turzym Polu. Wielka gala finałowa odbyła się na rozpalonym słońcem rynku Koziego Grodu. Prowadziła ją gwiazdorska para aktorska – Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski, w towarzystwie obchodzącego już 82. urodziny Koziołka Matołka. W bajkowym korowodzie, który przeszedł przez centrum Pacanowa pod hasłem “Witajcie w naszej bajce!” maszerowało 15 kolorowych, rozśpiewanych grup z całego kraju – od Torunia, Łowicza, Strzegomia po Turze Pole na Podkarpaciu. I właśnie Szkolny Teatr Lalki i Aktora z Turzego Pola zdobył główną nagrodę – Złotą Podkowę 2015 – dla najlepszej grupy bajkowej. Drugie miejsce zajęli rozkoszni “piraci” z Krosna, trzecie grupa Bum-Bum-Cyk z Torunia. Należy dodać, że zespół z Turzego Pola w minionych latach aż trzykrotnie zdobywał w Pacanowie główne nagrody i tutuły Mistrzów Teatru za spektakle: “Pewna wiadomość”, “Nocny marek” oraz “Patyki i patyczki” oraz wyróżnienie za “Słonia Trąbalskiego”. W tym roku wystawił spektakl “Pan Maluśkiewicz i wieloryb”. szefem jury teatralnego był Maciej Damięcki.

Dyrektor szkoły i Opiekunowie teatru oraz Mali Aktorzy składają podziękowania rodzicom: Agnieszce Wojtowicz, Elżbiecie Mendyce i Barbarze Żak za przygotowanie projektu pn. “Mistrzowie w Pacanowie”, dofinansowanego w ramach Funduszu Inicjatyw Lokalnych – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne. Bez tego wsparcia wyjazd na tak wspaniałą imprezę byłby niemożliwy.

mat9

mat999

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Żanina
Żanina
9 lat temu

Gratuluję wspaniałych nagród! Spektakle są supr, jeden widziałam na żywo w teatrze w Tarnowie. Gratulacje należą się wszystkim młodym aktorom i ich nauczycielom! Ja szczególnie gratuluję mojej wnusi Uli, całuje Cię .Wielu nauczycieli powinno brać wzór z tych z Turzego Pola. Wielki szacun dla Was!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x