Uczniowie ze szkoły w Czarnej najlepsi w wojewódzkim finale BRD

Uczniowie szkół podstawowych z całego Podkarpacia rywalizowali w wojewódzkim finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Rozgrywki odbyły się w Szkole Podstawowej w Jaćmierzu. W klasyfikacji indywidualnej, jak i grupowej, na najwyższym podium stanęli uczniowie ze szkoły w Czarnej.

Wczoraj, uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Rozgrywki odbyły się w Szkole Podstawowej w Jaćmierzu. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Czarnej, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Przecławiu. Uczniowie obydwu szkół będą reprezentować nasze województwo w finale krajowym. W klasyfikacji indywidualnej na pierwszym miejscu znalazła się uczennica ze Szkoły Podstawowej w Czarnej.

Uczestnicy wojewódzkiego finału rywalizowali w czterech konkurencjach – rozwiązywali testy, jeździli rowerem po miasteczku ruchu drogowego oraz po torze sprawnościowym, a także udzielali pomocy przedmedycznej. Komisja sędziowska pod przewodnictwem sędziego głównego – kom. Pawła Grzesia z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie oceniała konkurencje, a uczniowie zdobywali kolejne punkty w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej.

Wyniki finału – klasyfikacja indywidualna:

1. Olga Jensz – Szkoła Podstawowa w Czarnej
2. Patryk Kobylak – Szkoła Podstawowa w Jaćmierzu
3. Emilia Piekarz – Szkoła Podstawowa w Czarnej

Wyniki finału – klasyfikacja drużynowa:

1. Szkoła Podstawowa w Czarnej
2. Szkoła Podstawowa w Przecławiu
3. Szkoła Podstawowa w Jaćmierzu

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbywa się od ponad 40 lat. Jednym ze współorganizatorów finału wojewódzkiego jest Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. Ideą turnieju jest popularyzowanie wiedzy z zakresu ruchu drogowego wśród młodych ludzi, a przez to działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zwycięzcom nagrody wręczyli: Wójt Gminy Zarszyn Magdalena Gajewska, Wiceprezes Polskiego Związku Motorowego- Zarząd Okręgowy w Rzeszowie – Jan Jędrzejko,  Członek Zarządu Polskiego Związku Motorowego- Zarząd Okręgowy w Rzeszowie – Mariusz Przywara, Przewodniczący Komisji BRD Automobilklub Rzeszów – Piotr Wójcikiewicz, z ramienia Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie nadkom. Paweł Grześ.

Patronat Honorowy nad Podkarpackim Finałem Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego objęli: Wojewoda Podkarpack i- Ewa Leniart, Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl, Starosta Sanocki – Stanisław Chęć, Wójt Gminy Zarszyn – Magladela Gajewska, Dyrektor WORD Krosno- Ryszard Siepietowski, Dyrektor WORD Przemyść – Maciej Kamiński, Dyrektor WORD Tarnobrzeg – Kamil Kalinka.

Źródło: KPP Sanok

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o