W grudniu Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej przygotowało wyjątkową ofertę warsztatów rękodzielniczych

W grudniowe czwartki o godz. 17:00 rękodzielniczki zapraszają na Pracownię Ozdób Świątecznych. Z naturalnych materiałów uczestnicy będą mogli stworzyć oryginalne bożonarodzeniowe dekoracje, takie jak pająk ludowy, który był formą zdobniczą starszą od wycinanki. Wieszano go u powały na środku izby lub w świętym kącie przed każdymi świętami. Stanowił symbol szczęścia i urodzaju w nowym roku. Inną propozycją jest oryginalny wianek – nie zwyczajny, wykonany z jedliny. W jego skład wejdą wełniane pompony, a także inne naturalne elementy jak orzechy czy szyszki.

Również we czwartki o godz. 17:00 odbywać się będzie pracownia snycerska. Prowadzący – Paweł Armata zapozna uczestników z podstawami pracy z drewnem oraz potrzebnymi do niej narzędziami takimi jak dłuta czy pobijak. Mimo, iż snycerstwo jest techniką starą jak świat, nie traci na popularności. W dobie świadomości ekologicznej, przedmioty wykonywane ręcznie z naturalnych materiałów, zyskują coraz większe zainteresowanie.

Czwartkowe pracownie to zajęcia dla osób dorosłych.

Zajęcia dla dzieci, odbywać się będą tradycyjnie w piątki o godz. 17:30. W grudniu na Pracowni Plastyki Obrzędowej również zagości świąteczna atmosfera. Dzieci, pod okiem prowadzącej, stworzą tradycyjne dekoracje świąteczne w duchu EKO – np. papierowe „jeżyki”, sznurkowe aniołki i wiele więcej.

Zajęcia kierowane są do dzieci w wieku szkolnym (6-11 lat).

Szczegółowy harmonogram zajęć znajduje się na stronie Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej.

Bilety można kupić w kasie Etnocentrum (ul. Kolejowa 29a, Krosno) lub online.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o