Pomóżmy potrzebującym z parafii w Czernihowie

OSP Domaradz Góra oraz Fundacja „W TROSCE O ŻYCIE” zwracają się z prośbą do FIRM, MIESZKAŃCÓW Brzozowa i okolic o rzeczowe wsparcie akcji charytatywnej, której celem jest pomoc parafianom z miejscowości Czernihów na Ukrainie.

W parafii tej, od kilkunastu miesięcy, swoją posługę duszpasterską pełni, pochodzący z Domaradza, ksiądz Marek Dziedzic. Jest misjonarzem ze zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej ze Świętego Krzyża.

Księża pomagają swoim parafianom i innym mieszkańcom gotując dla nich codziennie zupy. Dla niektórych jest to jedyny posiłek dnia. Czasem rozdają woreczki, w których jest np. jabłko i kawałek chleba.

Chętnych którzy chcą złożyć dar na Ukrainę, prosimy o przygotowanie paczek ze środkami czystości, produktami żywnościowymi o długim terminie ważności, nową odzieżą, ręcznikami, pościelą czy kocami.

Zbiórka darów odbywa się od poniedziałku do piątku w godz.: 8-16 w siedzibie Dziennego Domu Pobytu Brzozów przy ul. Mickiewicza 14 (obok poczty) lub po wcześniejszym kontakcie, będzie możliwość odbioru paczek przez strażaków OSP Domaradz Góra.

DODATKOWY KONTAKT:

Sekretarz Dominik Leń tel.: 726-363-135 Messenger / Facebook: OSP Domaradz – Góra

WIĘCEJ NA TEMAT AKCJI >>TUTAJ<<

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o