Niedzielski: obostrzenia covidowe najpierw w regionach z najniższą wyszczepialnością

Przy powyżej 1000 przypadków zakażeń COVID-19 dziennie w skali kraju zaczniemy wprowadzać obostrzenia. Na początek w regionach z najniższą liczbą szczepień – zapowiedział w środę szef MZ Adam Niedzielski. Przypomniał, że wśród takich regionów są obecnie m.in. Podlasie, Podkarpacie i Lubelszczyzna.

Niedzielski przypomniał, że w środę resort zdrowia poinformował o 164 kolejnych osobach zakażonych COVID-19. “Nie jest to wynik, który budziłby nasz ogromny niepokój, chociaż budzi na pewno niepokój tendencja wzrostowa” – dodał szef MZ.

Zapowiedział, że ewentualne obostrzenia covidowe będą wprowadzane, gdy liczba dziennych przypadków zakażeń w skali kraju przekroczy 1000.

“Tereny, gdzie jest niski poziom zaszczepienia, będą w pierwszej kolejności podlegały wprowadzaniu obostrzeń, bo tam jest większe ryzyko transmisji koronawirusa” – dodał Niedzielski.

Zwrócił uwagę, że obecnie najsłabsza wszczepialność jest na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Podlasiu i w Warmińsko-Mazurskiem, szczególnie na wschodnich krańcach tego regionu.

Zwrócił się przy okazji z apelem do mieszkańców, by w trosce o zdrowie swoje, innych oraz “powodzenie społeczno-gospodarcze” swych regionów, poddali się szczepieniu.

“Warto – myślę – zaapelować, żeby ci, którzy się nie szczepią, biorą odpowiedzialność nie tylko za własne zdrowie, ale też za to, jak będzie wyglądał sukces czy realia społeczno-gospodarcze danego regionu” – powiedział Niedzielski.

Pytany o rodzaj ewentualnych wprowadzanych obostrzeń, minister powiedział, że obejmą te same branże co w poprzednich lockdownach.

Źródło: PAP

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Kamil Dudycz Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Kamil Dudycz
Gość
Kamil Dudycz

Pan Niedzielski niech powie wprost, że mają odgórnie nakazane wyszczepic “wymordować” Polaków. Sami wszyscy zaszczepili się sola fizjologiczna pod publikę. Szkoda że Polska rządzą tacy idioci. Myślicie że na Podkarpaciu i innych województwach mieszkają tacy bezmózgi jak wy. Tylko kasa się dla was liczy nic więcej. Powiedzcie ile miliardów dostał polski rząd za lockdown i za nagłaśnianie o zabójczym wirusie. On jest ale zrobiony sztucznie w celu depopulacji ludności. Mordercy narodu polskiego precz do Izraela Żydy. Morawiecki ma tam swoich wujków co za bezcen wykupią polskie firmy. Mam nadzieję że już nie długo cały naród zrozumie i was wypędzi gnoje… Czytaj więcej »