“Trzeźwy poranek” na drogach powiatu brzozowskiego. Dwóch kierowców na podwójnym gazie

Wczoraj od rana policyjne patrole, na terenie powiatu brzozowskiego, sprawdzały stan trzeźwości kierujących pojazdami. Mundurowi skontrolowali trzeźwość 363 kierowców, wśród nich było dwóch, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu. Jeden z mężczyzn nawet próbował uniknąć kontroli, podejmując ucieczkę. Okazało się, że ma 4 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj, na terenie powiatu brzozowskiego, policjanci prowadzili wzmożone działania „Trzeźwy poranek”. Podczas akcji, w 10 przygotowanych do kontroli punktach, policyjne patrole sprawdziły trzeźwość 363 kierowców. Wśród tych osób było dwóch kierujących, którzy prowadzili pojazd mimo wcześniej wypitego alkoholu. Jeden z mężczyzn w miejscowości Orzechówka próbował nawet uniknąć kontroli drogowej. Kierowca volkswagena na wyraźny znak policjanta do zatrzymania pojazdu znacznie przyśpieszył i kontynuował swoją jazdę. Policjanci podjęli za nim pościg używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Po zatrzymaniu okazało się, że kierujący jest pijany. Jego badanie na alkomacie wykazało 4 promile alkoholu w organizmie.

Drugi z ujawnionych nietrzeźwych kierowców miał 1,2 promila alkoholu. Mężczyźni stracili prawo jazdy.

Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Obydwaj mężczyźni odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Ponadto drugi z mężczyzn odpowie również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Źródło: KPP Brzozów

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o