21-latek wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej

Sanoccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem, którego kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Przy kierującym funkcjonariusze znaleźli zabronione substancje. Ponadto okazało się, że 21-latek prowadził samochód pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

W minioną sobotę, po godz. 19 w Sanoku, policjanci ruchu drogowego zauważyli pojazd marki Volkswagen, którego kierujący nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Na widok radiowozu mężczyzna przyspieszył i skręcił w boczną ulicę. Nerwowe zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenie u policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.

Podczas czynności okazało się, że brak zapiętych pasów bezpieczeństwa nie był głównym powodem chęci uniknięcia kontaktu z mundurowymi. Mężczyzna prowadził samochód pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Podczas przeszukania funkcjonariusze ujawnili przy nim substancje zabronione. Wstępne badanie narkotesterem potwierdziło, że zabezpieczona substancja to mefedron.

21-letni mieszkaniec powiatu sanockiego został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Od mężczyzny została pobrana krew do badań na zawartość narkotyków w jego organizmie.

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 21-latka, policjanci ujawnili i zabezpieczyli marihuanę.

Mężczyzna odpowie za przestępstwa dotyczące nieprzestrzegania ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz  za kierowanie pojazdem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień. 21-latek nie uniknie także odpowiedzialności za popełnione wykroczenie.

O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Źródło: KPP Sanok

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o