Brzozowskie muzeum zaprasza na wernisaż wystawy

Muzeum Regionalne im. A. Fastnachta w Brzozowie zaprasza wszystkich miłośników historii i militariów na wernisaż wystawy „ARMIE ŚWIATA W MINIATURZE Marka Siadkowskiego”. Wydarzenie odbędzie się w sobotę (8.05) o godz. 16.00 w sali wystaw czasowych (pok. nr 8) brzozowskiego ratusza.

Pan Marek Siadkowski urodził się na Dolnym Śląsku, jest absolwentem Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Krakowie. Pracował w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku. Jest osobą o bardzo szerokich zainteresowaniach. Z Brzozowem związany od 1996 r. Modelarstwem zajmuje się od 1993 r. W swoim warsztacie wykorzystuje modele plastikowe firm: Italieri, S-model, Tamiya, Dragon oraz modeli z metalu białego.

Tematyka jego prac jest bardzo szeroka. Obejmuje ona egzemplarze modelarskie od średniowiecza aż po współczesność, podzielona na trzy grupy: figurki z okresów rozwoju uzbrojenia pojedynczego żołnierza, pojazdy i sprzęt wojskowy oraz samoloty. Na wystawie można zobaczyć również przygotowane przez pana Marka winiety.

Autor wystawy brał udział w XI Wojewódzkim Konkursie Kartonowych i Plastikowych Modeli Redukcyjnych w Sanoku, gdzie zajął I miejsce w kategorii „pojazdy” oraz w konkursach w Nowym Targu, a także w Koszycach i Preszowie na Słowacji.

Prezentowana w brzozowskim muzeum wystawa jest drugą indywidualną ekspozycją pana Marka. Miniaturowe modele będzie można oglądać do 6 czerwca br.

Źródło: fb/Muzeum Regionalne im. A. Fastnachta w Brzozowie

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
ANIA Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
ANIA
Gość
ANIA

super! brawo dla ludzi z pasją!

ANIA
Gość
ANIA

BRAWO DLA LUDZI Z PASJĄ!