Mieszkańcy Humnisk biorą sprawy w swoje ręce

Jest czas majówki – Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja. Aktywny udział obywateli w życiu wspólnoty jest niezwykle istotny. To cel państwa demokratycznego.

Mieszkańcy Humnisk zwrócili się do naszej redakcji z prośbą o rozpowszechnienie żywotnej dla nich inicjatywy. Sprawa dotyczy być albo nie być przedszkola w Humniskach. Mieszkańcy wyszli z inicjatywą uchwałodawczą w sprawie budowy nowego przedszkola.

Korzystając z obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej jako mieszkańcy Humnisk, wystąpiliśmy do Gminy Brzozów z propozycją rozwiązania problemu funkcjonowania przedszkola w naszym sołectwie. To jest nasze prawo, nasz wybór i nasz głos. Podjęliśmy te działania razem – jako rodzice dzieci szkolnych i przedszkolnych, Rada Sołecka Humnisk, przy wsparciu mieszkańców, naszych rodziców i dziadków. Nam nie chodzi o to, aby sprzeczać się, lecz dyskutować na argumenty i analizować kolejne propozycje władz samorządowych, związane z funkcjonowaniem przedszkola. Czy umieścić je w sali gimnastycznej, czy może na parterze szkoły podstawowej? Nam zależy na tym, by rzetelnie podejść do problemu i go rozwiązać. Tutaj wartością nadrzędną jest dobro najmłodszych obywateli. Dlatego uważamy, że nie można prowadzić polityki oszczędności na oświacie, gdyż liczy się zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci i wnuków. Jako mieszkańcy Humnisk widzimy zaniedbania z ostatnich dwóch lat i niedoinwestowanie oświaty w naszym sołectwie. Nie zależy nam jednak na tym, aby szczegółowo rozdrapywać błędy obecnych władz. Chcemy przedstawić na forum Gminy Brzozów propozycję rozwiązania problemu. Chcemy, aby włodarze i nasi radni, którzy zostali wybrani w demokratycznych wyborach, zapoznali się z naszym uzasadnieniem, poparli nas i stanęli za nami murem podczas obrad Rady Gminy, nie patrząc na to, które sołectwo reprezentują i jakie mają poglądy polityczne. Takie inicjatywy to nasze dobro wspólne, inwestycja w przyszłe pokolenia. Wszyscy bowiem mówimy o polityce prorodzinnej, chcemy realizować szczytne hasła związane z rozbudową i rozwojem. Teraz przyszedł czas na działania w praktyce. Mówimy władzom jasno: wóz albo przewóz? 

red

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Matiusz Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Matiusz
Gość
Matiusz

Hahaha zaniedbania z ostatnich dwóch lat heh Wasze dziadki pamiętają byłego włodarza od x lat i gdzie był dziadzio i babcia?! Grzyb na ścianie nie robi się w miesiąc. Błedy to były byłych władz a obecne chcą ich uniknąć nie zamknie Stapiński to zamknie sanepid 😉