Wilki w gminie Jedlicze. Urzędnicy apelują o ostrożność

13 kwietnia br. na oficjalnej stronie Urzędu Gminy w Jedliczu opublikowany został komunikat dotyczący pojawienia się na terenie gminy wilków.

W związku z otrzymanymi sygnałami o wilkach widzianych na terenie Gminy Jedlicze  prosimy mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Wszelkie przypadki pojawienia się wilków i innych dużych zwierząt chronionych na terenach zamieszkałych, które mogą stanowić niebezpieczeństwo, powinny być niezwłocznie zgłaszane do Urzędu Gminy Jedlicze, w celu podjęcia adekwatnych do skali zagrożenia działań lub do najbliższego komisariatu policji.

W przypadku pośredniego zagrożenia istnieje możliwość uzyskania zezwolenia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska  na płoszenie i niepokojenie lub odłów, natomiast w przypadku realnego zagrożenia, zezwolenia Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska na zabicie zwierzęcia.

Do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie (Wydział Spraw Terenowych I w Krośnie), należy zgłaszać przypadki stwierdzonych szkód wyrządzonych przez wilki.

Jednocześnie informujemy, że wilki znajdują się pod ochroną i dlatego ich odstrzał jest zabroniony.

Źródło: jedlicze.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o