Po wzgórzach, dolinach

„Warsztaty hipiczne. Edukacja, rehabilitacja, sport” to nazwa realizowanego w październiku projektu międzynarodowej wymiany młodzieży w ramach programu Erasmus+. Jego uczestnicy część zajęć odbywają w Zakładzie Doświadczalnym Instytutu Zootechniki PIB w Odrzechowej, który specjalizuje się w hodowli konia huculskiego i popularyzacji turystyki konnej. Nic dziwnego, że młodzież z Polski i Ukrainy nie mogła się doczekać na rajd terenowy po Beskidzie Niskim. Wreszcie piękna pogoda, jaka pojawiła się po deszczowym początku października, umożliwiła wszystkim długo planowany i oczekiwany wyjazd w teren na beskidzkich hucułach. Oczywiście wszystko pod czujnym okiem instruktora i przewodnika Mariusza Boruty.

Malownicza panorama Beskidu Niskiego była niezwykłym tłem dla naszego rajdu. Konna wyprawa po wzgórzach i dolinach, galopada po łąkach, jazda w otoczeniu malowniczych pejzaży gór i opuszczonych łemkowskich wiosek dostarczyła nam wszystkim niezapomnianych emocji. Można powiedzieć, że konie i krajobraz doskonale się ze sobą uzupełniały. Gdyby nie ten projekt, to nigdy pewnie nie poznałabym tak wspaniałego miejsca jak Odrzechowa opowiedziała o swoich wrażeniach Arnika, która na Podkarpacie przyjechała aż z Pomorza. Istotnym uzupełnieniem tematycznej była dla uczestników projekcja pełnego uroku filmu dokumentalnego „Hucuły konie Karpat Wschodnich» w reżyserii Łukasza Grudysza. Film opowiada o miejscu konia huculskiego w kulturze pogranicza polsko-ukraińskiego, a zdjęcia były kręcone m.in. właśnie w Odrzechowej.

Realizatorem projektu „Warsztaty hipiczne. Edukacja, rehabilitacja, sport” jest Fundacja Rozwoju Społeczności Lokalnych „Inicjatywa” w Łężynach (Polska) w partnerstwie z Centrum Kultury i Rozwoju „Gorizont” w Połtawie (Ukraina).

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
trackback

[…] Po wzgórzach, dolinach […]