Jerzy F. Adamski – Honorowym Obywatelem Gminy Dydnia

30 grudnia 2019 r. przedstawiciele brzozowskiego muzeum Mateusz Podkul i Paweł Gądka mieli przyjemność uczestniczyć w Urzędzie Gminy Dydnia w uroczystości nadania przez tamtejszą Radę Gminy współtwórcy, pierwszemu kierownikowi i dyrektorowi muzeum Jerzemu F. Adamskiemu tytułu “Honorowego Obywatela Gminy Dydnia”. W Uchwale Nr IV/49/2019 z dn. 24 stycznia 2019 r. uzasadniono, że tytuł został nadany “jako wyraz wdzięczności i uznania za działalność na rzecz rozwoju Gminy Dydnia oraz za całokształt pracy dokumentalnej i historycznej dotyczącej naszego regionu”.

Wśród gości i osób przemawiających podczas uroczystej sesji znaleźli się m.in.: europoseł Bogdan Rzońca, poseł na Sejm RP Adam Śnieżek, przedstawiciel wojewody podkarpackiego Łukasz Mroczyński-Szmaj, proboszcz parafii w Dydni Jan Dąbal oraz dyrektor Zespołu Szkół w Niebocku Bożena Chorążak. Laudację na cześć uhonorowanego wygłosił przewodniczący Rady Gminy Dydnia Piotr Szul, który scharakteryzował szeroką i różnorodną działalność w wielu obszarach Jerzego F. Adamskiego – pełniącego w latach 1998-2018 r. funkcję wójta Gminy Dydnia.

Jerzy F. Adamski jest współtwórcą Muzeum Regionalnego w Brzozowie, a w latach 1980-1998 stał na jego czele, toteż podczas dydniańskiej sesji list w imieniu obecnej dyrektor muzeum odczytał Mateusz Podkul. Agnieszka Adamska napisała: “Z wielką radością przyjęłam wiadomość o nadaniu Panu przez Radę Gminy Dydnia zaszczytnego tytułu »Honorowego Obywatela Gminy Dydnia«. Pańska działalność na niwie samorządowej, społecznej i naukowej jest godna podziwu i stanowi wzór dla innych osób. Szczególnie wart podkreślenia jest ogromny wkład w odkrywanie śladów przeszłości gminy Dydnia i całego regionu brzozowskiego, ochrona miejsc historycznych i przyrodniczych, a także popularyzacja tego pięknego zakątka naszej Ojczyzny wśród miłośników turystyki i krajoznawstwa. Dużą rolę w tym zakresie ogrywają liczne wydawnictwa Pańskiego autorstwa, ale i instytucja, którą mam przyjemność obecnie kierować – Muzeum Regionalne im. Adama Fastnachta w Brzozowie. Gdyby nie Pan – jako współtwórca, kierownik, a później pierwszy dyrektor – brzozowskie muzeum nie zaistniałoby na mapie kulturalnej regionu w takiej postaci, jak to ma miejsce obecnie. Bardzo sobie cenimy w muzeum wszelką współpracę z Panem, dzielenie się posiadaną wiedzą i doświadczeniem. Pragnę w imieniu własnym i wszystkich pracowników Muzeum Regionalnego im. Adama Fastnachta w Brzozowie złożyć Panu gratulacje z okazji nadania tytułu »Honorowego Obywatela Gminy Dydnia«, jak również życzyć dużo osobistej satysfakcji czerpanej z działalności na wielu polach, zarówno życia prywatnego, jak i społecznego”.

Tekst: Mateusz Podkul; fot.: Paweł Gądek

Źródło: fb/Muzeum Regionalne im. A. Fastnachta w Brzozowie

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Monia Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Monia
Gość
Monia

Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25