czwartek, 29 lutego, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

9 kierowców straciło prawa jazdy za przekroczenie prędkości

Od piątku do środy policjanci ruchu drogowego brzozowskiej komendy zatrzymali dziewięciu kierowców, którzy jechali z prędkością ponad 100 km/h w obszarze zabudowanym, czyli o ponad 50 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy. Poza mandatem i punktami karnymi, wszyscy kierujący pojazdami stracili swoje uprawnienia na najbliższe 3 miesiące. Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczną jazdę.

Pomimo wielu apeli, ostrzeżeń oraz poważnych konsekwencji, w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy w sposób rażący naruszają przepisy ruchu drogowego. Tylko od piątku do środy, brzozowscy  funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali dziewięciu kierujących pojazdami, którym zdarzyło się mocniej nacisnąć na pedał gazu. Dziewięciu kierowców w obszarze zabudowanym jechało z prędkością o 50 km/h większą niż powalają na to przepisy. Najwyższy pomiar jaki odnotowali policjanci to 116 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami wszyscy będą musieli się pożegnać ze swoimi uprawnieniami na najbliższe trzy miesiące.

Policja przypomina, że kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, funkcjonariusze zatrzymują dokument prawa jazdy. Zgodnie z procedurą jest ono przesyłane do właściwego starosty celem wydania decyzji administracyjnej, który formalnie zatrzymuje ten dokument – za pierwszym razem na 3 miesiące. Policja apeluje o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Źródło: KPP Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x